REDAKCIJA REKOMENDUOJA
SUSIJĘ STRAIPSNIAI
Kultūra2018 m. Kovo 20 d. 09:00

Jaunimas piešė Laisvę

Šakiai

Nors šiemet ne taip gausiai dalyvauta atviruko ir plakato konkurse, kuris skirtas Kovo 11-ajai, tačiau moksleivių iš visos Lietuvos piešiniuose atsispindėjo patriotiškumas ir meilė tėvynei. Dariaus Pavalkio nuotr.

Gintarė MartinaitienėŠaltinis: Etaplius.lt


32090

Šiemet jau devintą kartą Lietuvos nacionalinio muziejaus padalinys Vinco Kudirkos muziejus pakvietė Lietuvos vaikus dalyvauti atviruko ir plakato konkurse, kuris skirtas Kovo 11-ajai. Penktadienį Vinco Kudirkos muziejuje vyko geriausių piešinių apdovanojimo šventė. Šiais metais konkurse dalyvavo 19 mokyklų, nupiešta 186 piešiniai.

„Mes prisimename didžią asmenybę, padėjusią savo tautai suprasti, kas tai yra laisvė, atsidavimas Tėvynei. Tas žmogus – tai Vincas Kudirka. Jis nesulaukė 1918 m. vasario 16 d., Lietuvos valstybės atkūrimo dienos, tačiau jo siekius įtvirtino Lietuvos Nepriklausomybės Aktas“, – renginį pradėjo Vinco Kudirkos muziejaus vedėja Irena Zinkevičienė. Šia proga buvo padėtos gėlės prie Vinco Kudirkos paminklo.
Kudirkos Naumiesčio Vinco Kudirkos gimnazijos moksleiviai posmais prisiminė dvi šventes, ką tik minėtą Vasario 16-ąją ir Kovo 11-ąją, jas pavadino šventėmis-seserimis. Moksleivių žodžiais, jas skiria tik laikas – septyni dešimtmečiai. Nuskambėjo „Tautiška giesmė“, pasveikinti menininkų atvyko ir rajono meras Edgaras Pilypaitis, kuris priminė, kad šiais metais minime „Tautiškos giesmės“ sukūrimo 120-ąsias metines. Meras pasidžiaugė, kad susirinkę vaikai gimę jau laisvoje, nepriklausomoje Lietuvoje, jie auga ir kuria nepažindami prievartos, teroro, baimės, represijų, kurias išgyveno dalis salėje sėdinčių žmonių.
Po sveikinimų kalbų vyko geriausių piešinių apdovanojimai. Vertindama darbus, Lietuvos nacionalinio muziejaus sudaryta vertinimo komisija atsižvelgė į temos atskleidimą, kūrybiškumą, meninę raišką, techninį sprendimą.
Plakato laureate tapo Gabrielė Baužaitė (Šilalės r. Kaltinėnų Alekandro Stulginskio gimnazijos moksleivė, mokytoja Laima Šepikaitė).
„Konkurse dalyvauju šeštą kartą. Jau antrą kartą mano plakatas išrinktas geriausiu. Mano plakate pavaizduotas laisvės gynėjas Vincas Kudirka, greta du medžiai... Nenorėjau apkrauti plakato detalėmis...“ – įspūdžiais dalijosi viešnia, jau 11 metų nepaleidžianti iš rankų pieštuko. 18-metė mergina prisipažino, kad dalyvauja įvairiuose piešinių konkursuose, bet savo gyvenimą sies su medicina.
Taip pat apdovanoti ir moksleivių mokytojai, tarp kurių nemažai mūsų rajono mokytojų: Meilė Andriukaitienė, Kudirkos Naumiesčio Vinco Kudirkos gimnazijos ir Marijampolės PRC Kudirkos Naumiesčio skyriaus mokytoja, Birutė Adomavičienė, Kudirkos Naumiesčio Vinco Kudirkos gimnazijos dailės mokytoja, Jūratė Žalnorienė, „Varpo“ mokyklos ir Lukšių Vinco Grybo gimnazijos dailės mokytoja, Rasita Gokdere, Plokščių mokyklos-daugiafunkcio centro mokytoja, Lina Endriukaitienė, Jankų pagrindinės mokyklos ir Žvirgdaičių progimnazijos mokytoja.
Pagyrimo raštais buvo apdovanoti dar 23 piešinių autoriai, tarp jų ir mūsų rajono moksleiviai: už romantišką temos sprendimą apdovanota Skaiva Barkauskaitė (Kudirkos Naumiesčio Vinco Kudirkos gimnazija), už piešinio kruopštumą apdovanotos Emilija Undraitytė (Kudirkos Naumiesčio Vinco Kudirkos gimnazija) ir Kotryna Kuraitė (Lukšių Vinco Grybo gimnazija), už istorinį ir meninį žvilgsnį piešinyje apdovanota Gabija Jakaitė iš Šakių „Varpo“ mokyklos, Liveta Macijauskaitė (Plokščių mokykla-daugiafunkcis centras) apdovanota už įtaigų Vinco Kudirkos portretą, Jankų pagrindinės mokyklos mokinė Akvilė Jurkšaitė apdovanota už kitokį žvilgsnį į temos sprendimą, o už tautiškumo puoselėjimą piešinyje – Ugnė Štrimaitytė iš Žvirgždaičių progimnazijos.
Dalis moksleivių piešinių buvo eksponuojami muziejaus stenduose, kiti surišti į dideles knygas, kurias gausiai susirinkę renginio dalyviai galėjo pavartyti ir pasigrožėti, kaip vaikai piešia laisvą Lietuvą, kokią ją įsivaizduoja.

Šakių rajono laikraštis „Draugas“



REDAKCIJA REKOMENDUOJA