Angle down Atgal

Jaunimas dalyvavo susitikime su meru

Vasario 13 dienos popietę Varėnos viešojoje bibliotekoje meras Algis Kašėta tradiciškai buvo susitikęs su pačiais aktyviausiais mūsų rajono gimnazijų, Technologijos ir verslo mokyklos mokiniais. Susitikime dalyvavo Alytaus jaunimo užimtumo skyriaus vedėja Rima Kiselienė, Varėnos rajono savivaldybės jaunimo reikalų koordinatorė Daiva Grigėnė, Švietimo skyriaus vedėja Stasė Bingelienė, Jaunimo reikalų tarybos nariai ir Atviros jaunimo erdvės bei Atviro jaunimo centro darbuotojos. Buvo kalbama jaunimui aktualiomis temomis: apie jaunimo užimtumą kaimo vietovėse, laisvalaikio leidimo vietas ir formas, jaunimo įdarbinimą vasaros metu, savanorystę, Varėnos plėtrą.

R. Kiselienė trumpai papasakojo apie jaunimo užimtumo tarnybos darbą, pristatė Įsidarbinimo galimybių barometrą, aptarė jaunimo įsidarbinimo galimybes vasaros metu.

Meras A. Kašėta kalbėjo apie tai, kad mokiniai atsakingai turėtų rinktis studijų kryptį, profesiją. Jis sakė: „Svarstydami ką studijuoti, klausykite savo širdies, o ne peršamos nuomonės. Studijų kryptį reikia rinktis atsakingai.“ Meras pristatė paklausiausias rajono profesijas. Trūksta gydytojų, socialinių darbuotojų, autobusų, krautuvų vairuotojų, statybų sektoriaus specialistų, pardavėjų, elektrikų ir kt. Ragino po studijų grįžti dirbti į savo gimtąjį kraštą. Varėna puikiai pritaikyta gyventi jaunoms šeimoms, o dirbti šiais laikais galima ir nuotoliniu būdu. Renovuoti darželiai, mokyklos, neformaliojo ugdymo įstaigos, veikia sporto centras, baseinas, sukurtos laisvalaikio leidimo erdvės. Vasarą, rudenį Legendų ir padavimų parkas pavirsta skambančiu parku. Ten vyksta koncertai, kuriuose jaunimas gali atskleisti savo muzikinius gebėjimus ir pasidalinti geromis emocijomis. Karloniškės ežero prieigose galima maloniai ir turiningai praleisti laiką, sportuoti, ilsėtis, naudotis įkraunama paslaugų stotele, Wi-Fi ryšiu. Susitikime buvo aptarti jaunimą dominantys klausimai. Valkininkų ir V. Krėvės gimnazijų mokiniai prašė įrengti daugiau erdvių, kur būtų galima leisti laisvalaikį vasaros ir šaltuoju metų laiku. Varėniškiai pageidavo intelektualių, nekomercinių kino vakarų, sporto varžybų žiūrėjimo po atviru dangumi miesto parke ar stadione.

Meras A. Kašėta, išklausęs ir aptaręs mokinių atstovų pageidavimus ir lūkesčius, padėkojo jaunimui už iniciatyvumą, kūrybiškumą, norą keisti savo ir bendraamžių gyvenimą. Meras jaunuolius padrąsino būti aktyviems ir nebijoti eiti pirmyn, linkėjo pasitikėjimo savimi siekiant tikslų.

Jaunimo reikalų tarybos nariai pristatė Smulkiojo ir vidutinio verslo rėmimo programą, kurioje išskirtas jaunuolių nuo 14 iki 18 metų darbo užmokesčio kompensavimas darbdaviui, įdarbinusiam jaunuolį vasaros atostogų metu. Savivaldybės jaunimo reikalų koordinatorė D. Grigėnė ragino išbandyti ilgalaikę savanorystę, kuri suteiktų papildomą 0,25 balo stojant į Lietuvos aukštąsias mokyklas. „Ąžuolo“ gimnazijos mokinė pasidalino trumpalaikės savanorystės senelių globos namuose patirtimi. Ji buvo maloniai nustebinta, nes rado savyje daug gerumo.

Buvo aptarta, kur šiais metais vyks Jaunimo dienos renginys. Nutarta šventę organizuoti Varėnoje.

Visi dalyvavusieji džiaugėsi galimybe susitikti, išgirsti ir suprasti vienas kitą, iškelti naujus tikslus ir kartu spręsti problemas.

comment Skaitytojų komentarai (0)

Taip pat skaitykite