REDAKCIJA REKOMENDUOJA
SUSIJĘ STRAIPSNIAI
Jaunimas2019 m. Balandžio 11 d. 08:26

Jaunimą į Gargždus subūrė liaudies šokis

Klaipėda

Gargždų kultūros centro vaikų šokių studija „Trepsiukas“ Gargždų vardą garsina tiek nacionaliniu, tiek tarptautiniu lygmeniu. Gargždų kultūros centro nuotr.

Reporteris Gargždų BangaŠaltinis: Etaplius.lt


79376

„Tek saulelė, tek“ – Gargždų kultūros centro organizuotas tarptautinis liaudiškų šokių festivalis, pavergęs tiek lietuvių, tiek latvių, tiek ukrainiečių širdis. Apie 400 festivalio dalyvių kovo pabaigoje būtent Gargžduose skleidė liaudiško šokio tradicijas, atspindėjo kiekvienai šaliai unikalius kultūrinius elementus.

dsc-0390.jpg

Prestižinis festivalis

„Iki šiol esame euforijoje“, – neslepia festivalio organizatorės vaikų šokių studijos „Trepsiukas“ vadovės Lilija Šepčenko ir Sandra Golovnia. Anot L. Šepčenko, į Gargždus buvo atvykę labai stiprūs kolektyvai, kai kurių vadovės – Dainų švenčių baletmeisterės. Festivalis „Tek saulelė, tek“ yra prestižinis, jį tokiu pripažino Lietuvos nacionalinis kultūros centras.

„Kadangi šie metai yra paskelbti Žemaitijos, tai kvietėme nemažai šio regiono kolektyvų. Tautinį identitetą per šokio prizmę atskleidė, žinoma, „Trepsiukas“, Šilalės meno mokyklos šokių studija „Lokysta“, Plungės kultūros centro vaikų ir jaunimo liaudiškų šokių studija „Suvartukas“, Mažeikių choreografijos mokyklos vaikų ir jaunimo liaudiškų šokių studija „Kauškutis“. Taip pat atvyko Šiaulių „Šermukšnėlė“, Latvijos „Varaviksne“ ir mūsų labai laukti Ukrainos Rovno miesto ansambliai „Polesianočka“ bei „Džerelce“. Iš skirtingų šalių, regionų suvažiavę kolektyvai demonstravo tradicinės choreografijos palikimą. Jį sudaro lyriniai, buitiniai ar humoristiniai šokiai, rateliai“, – vardijo L. Šepčenko. Ji pasakojo, kad gargždiškiai savo pasirodymais niekuo nenusileido svečiams. Vienintelis dalykas, dėl ko apgailestauja vadovė, kad Gargžduose, Klaipėdoje mažai berniukų lanko liaudies šokius puoselėjančius kolektyvus.

Ukrainiečių pavyzdys sektinas

Su Ukrainos kolektyvais gargždiškiai bendradarbiauja jau seniai. „Su viena ukrainiečių vadove bendraujame nuo 1989 m. Anksčiau vykdavome vieni pas kitus dažniau, mokydavomės vieni kitų šokių. Ukrainiečiai iki šiol „Vyželę“ šoka. Tačiau, kai Ukrainoje prasidėjo karas, tėvai pabūgo, ir nebeišvažiuodavome. Vis dėlto neabejoju, kad įtampai atslūgus vėl vyksime Ukrainon“, – įsitikinusi L. Šepčenko, kuri pati turi ukrainietiškų šaknų.

Gargžduose Ukrainos kolektyvų vadovės lankėsi ir anksčiau, tačiau atvykę vaikai buvo pirmąkart. Tad nepraleista progos jiems ir Jūrų muziejų parodyti, ir apverstą namą Radailiuose aplankyti. „Nepaisant to, kad Ukrainos vaikai per dieną pavargdavo, jie visada būdavo pasiruošę žengti į sceną. Vos tik prasideda pasirodymas, jų veidai nušvinta, kūnas trykšta energija, atliekami tikslūs, rit­miški judesiai. Jie demonstruoja atsakomybę žiūrovui, siekia įtvirtinti kolektyvo vardą. Tokį pat požiūrį diegiame ir „Trepsiuko“ vaikams. Ne veltui su ukrainiečiais susitinkame ir įvairiuose Europoje vykstančiuose kituose festivaliuose. Buvome susimatę Čekijoje, Ispanijoje. Viešėdami Gargžduose ukrainiečiai neapsiribojo pasirodymu Gargždų kultūros centre, programą demonstravo ir Gargždų „Minijos“ progimnazijoje“, – pasakojo L. Šepčenko. Anot jos, ukrainiečių pasirodymai išsiskiria temperamentu, spalvingumu.

Šiemet „Trepsiukas“ dar žada išvykti į festivalį Kroatijoje. Važiuos mergaitės iki 11 metų, jas lydės dalis vyresniųjų.



REDAKCIJA REKOMENDUOJA