REDAKCIJA REKOMENDUOJA
SUSIJĘ STRAIPSNIAI
Veidai2018 m. Balandžio 26 d. 13:38

Jauni ir veržlūs "Splius" darbuotojai: susipažinkite su Pauliumi

Šiauliai

Irma BagūnėŠaltinis: Etaplius.lt


35868

Kaip ir žadėjome, šiandien norime pasigirti ir pristatyti „Splius“ darbuotoją Paulių Budovą, kuris yra laisvo skridimo aviamodelių Lietuvos rinktinės narys! Kiek tylus ir kuklus projektuotoju dirbantis Paulius niekada nesigyrė apie savo aistrą aviamodeliams ir jeigu ne iškovotos aukštos vietos Europos ar pasaulio čempionatuose, tai gal ši Pauliaus aistra kolektyvui taip ir būtų išlikusi paslaptimi.

dsc-0745-1.JPG

Neįprastu sportu Paulius susidomėjo dar vaikystėje, kai tėvai atvedė į tuometinį Šiaulių jaunųjų technikų centrą, kuriame patys vaikai kurdavo aviamodelius ir jaukinosi juos, kad galėtų paleisti skrydžiui.

Šiandien Paulius į varžybas jų pasiima net ne vieną, o keturis, nes tiek oficialiai leidžiama registruoti varžybų metu. Pernai pasaulio aviamodeliavimo čempionate dalyvavo per 300 sportininkų iš 42 pasaulio šalių, o Paulius Budovas F-1-A kategorijoje tarp 113 startavusių dalyvių iškovojo aukštą penktąją vietą! Kadangi varžybose sumuojami visų aviamodelių klasių sportininkų, atstovaujančių tai pačiai šaliai, taškai, tai Lietuva iškovojo antrąją vietą, nusileisdama tik prancūzams. Šis pasiekimas yra aukščiausias aviamodelių sporto Lietuvos istorijoje!

img-0872.JPG

Nuo ko priklauso varžybų rezultatas, ką reikia išmanyti šiame sporte, klausiame Pauliaus.

– Labai svarbu startas, nes viską lemia kylančio šilto oro srovė, į kurią turi patekti aviamodelis, o tu turi jausti, kada yra tinkamas metas paleisti modelį ir kokia trajektorija jis skris. Todėl tiek treniruojantis, tiek per varžybas nuolat būni gryname ore, tačiau vėjas ir saulė ne visada būna tavo geriausi draugai, o aviamodelio parsinešti tenka eiti net keletą kilometrų. Aviamodeliuotojas turi suprasti gamtą, numatyti oro sąlygų pasikeitimus ir, žinoma, svarbi technika, kurią ugdai bei nuolat tobulini.

Aviamodelius gaminame patys, todėl susigyveni su juo, išmoksti valdyti, reguliuoti, o atvykęs į varžybas ir įvertinęs visas sąlygas, turi spręsti, kurį paleisi į orą. Beje, varžybos vyksta įvairiose šalyse, kur oro sąlygos skiriasi nuo Lietuvos oro sąlygų, ir tai prideda naujų iššūkių. Pernai Vengrijoje vykusiame pasaulio čempionate oro temperatūra siekė net 39 laipsnius šilumos, o 2019 metais pasaulio čempionatas vyks Kalifornijoje, tikėkimės, jog mums pasiseks, – visai nesureikšmindamas įvykių, baigia pasakojimą Paulius.

Kita mūsų istorija apie Algirdą Paulauskį ir tai, ką jis pavadino nuotykiu arba avantiūra.

img-0754.JPG

s-plius-hd.png



REDAKCIJA REKOMENDUOJA