Angle down Atgal

Jaučiatės blogai? 10 priežasčių, kodėl turėtumėte pasitikrinti skydliaukę

Skydliaukė – maža kaklo liauka, kuri daro didžiulę įtaką jūsų kūnui. Skydliaukę tiesiogiai veikia stimuliuojantis ir reguliuojantis hormonas TSH, kuris yra atsakingas už mūsų metabolizmą, širdies plakimą, temperatūrą, nuotaiką ir kt. Sutrikusi skydliaukė gali sukelti daugybę sveikatos problemų. Todėl labai svarbu, jei pajutote šiuos simptomus, būtinai pasitikrinti.

1. Jaučiatės pavargęs

Jei jaučiatės pavargę ir neturite energijos, net ir po to, kai gerai išsimiegojote, labai tikėtina, kad turite problemų dėl hipotirozės. Skydliaukė vaidina labai svarbų vaidmenį organizmo energijos lygiui, nuolatinis nuovargis gali būti ženklas, kad jūsų organizme trūksta skydliaukės hormono.

2. Bloga emocinė būklė

Jeigu dažnai jaučiatės prislėgti arba liūdni gali būti, kad jūsų organizmas signalizuoja apie skydliaukę. Kodėl? Manoma, kad per mažo skydliaukės hormono gamyba gali turėti įtakos serotonino kiekiui smegenyse. Kai skydliaukės veikla yra nepakankama, kitos kūno sistemos tampa „žemos“, nenuostabu, kad ir jūs galite jaustis emociškai blogai.

3. Praradote susidomėjimą lytiniais santykiais

Retas noras arba visiškas nenorėjimas užsiimti lytiniais santykiais gali būti šalutinis skydliaukės sutrikimo poveikis. Per mažas skydliaukės hormonų kiekis gali prisidėti prie žemo libido.

4. Problemos su oda, nagais ir plaukais

Sausa ir niežtinti oda gali būti hipotirozės simptomas. Odos struktūros ir išvaizdos pokytį greičiausiai lemia sulėtėjusi medžiagų apykaita, kurią sukelia per maža skydliaukės hormonų gamyba, o tai gali sumažinti prakaitavimą. Nepakankamai drėgmės turinti oda gali greitai pasidaryti sausa ir pleiskanoti. Dėl skydliaukės taip pat nagai tampa silpni ir lūžėjantys, o plaukai ima slinkti ir išsausėja.

5. Užkietėję viduriai

Mažėjant skydliaukės hormonų sulėtėja virškinimo procesas. Dėl šios priežasties vidaus organams tampa vis sunkiau atlikti savo funkcijas. Virškinimas ir šalinimas tampa sudėtingesnis, to rezultatas – vidurių užkietėjimas.

6. Svorio pokyčiai

Staigus svorio padidėjimas yra viena iš pagrindinių priežasčių, kodėl reikėtų pasitikrinti skydliaukę. Mūsų skydliaukė yra atsakinga už medžiagų apykaitos procesą, kurio metu mūsų kūnas degina kalorijas. Staigus svorio padidėjimas gali būti hipotirozės ženklas, o jei pastebėjote, kad svoris smarkiai sumažėjo be aiškios priežasties, tai gali reikšti hipertirozę.

7. Dažnai jaučiate drebulį 

Šalčio pojūtis ar šaltkrėtis yra susijęs su hipotiroze. Sistemos sulėtėjimas dėl nepakankamos skydliaukės reiškia, kad ląstelės degina mažiau energijos. Mažiau energijos prilygsta mažesnei šilumai. Kita vertus, per didelis skydliaukės aktyvumas padidina energiją gaminančių ląstelių greitį. Štai kodėl hipertireoze sergantys žmonės kartais per daug šilta arba stipriai prakaituoja.

8. Suprastėjusi atmintis

Dažnas sutrikusios skydliaukės simptomas – sutrikusi atmintis ir dėmesio sutelkimo stoka. Tai gali būti susiję su sumažėjusia skydliaukės hormonų gamyba.

9. Sutrikusios mėnesinės 

Hormonų disbalansas dėl skydliaukės moterims gali sukelti mėnesinių ciklo sutrikimus. Jeigų jūsų mėnesinės tapo gausesnės, tai gali būti hipotirozės požymis. Hipertireozės poveikis priešingas – mėnesinės bus ne tokios gausios kaip įprastai arba jų gali kelis mėnesius nebūti. 

10.  Raumenų skausmas

Jei rankose, kojose, jaučiamas paslaptingas ir staigus dilgčiojimas, skausmas ar tirpimas – tai gali būti hipotirozės požymis. Laikui bėgant, gaminant per mažai skydliaukės hormono, gali būti pažeisti nervai, siunčiantys signalus iš jūsų smegenų ir nugaros smegenų visame kūne. Rezultatas – tie „nepaaiškinami“ dilgčiojimai ir tvinkčiojimai, kuriuos jaučiate. 

 

Parengta pagal health.com 

comment Skaitytojų komentarai (0)

Rekomenduojamas video turinys


Taip pat skaitykite