REDAKCIJA REKOMENDUOJA
SUSIJĘ STRAIPSNIAI
Sveikata2020 m. Balandžio 18 d. 15:04

Japonijos sveikatos apsaugos sistema – prie žlugimo slenksčio, perspėja medikai

Pasaulis

Reporteris AgnėŠaltinis: Etaplius.lt


126482

Japonijoje šeštadienį pranešta apie 556 naujus užsikrėtimo koronavirusu atvejus, o bendras jų skaičius perkopė 10 tūkst., praėjus maždaug trims mėnesiams nuo COVID-19 protrūkio pradžios šalyje.

Beveik trečdalis neįvežtinių atvejų užregistruota Tokijuje, kur dėl kasdien greitai didėjančio užsikrėtimo atvejų skaičiaus yra perpildytos ligoninės ir auga susirūpinimas, kad gali sugriūti sveikatos apsaugos sistema.

Japonijos ministras pirmininkas Shinzo Abe (Šindzas Abė), balandžio 7-ąją įvedęs nepaprastąją padėtį Tokijuje ir dar šešiose prefektūrose, penktadienį pareiškė, jog reikia dar griežčiau laikytis socialinės distancijos.

Ketvirtadienį Sh. Abe išplėtus nepaprastosios padėties mastą, ji įsigaliojo visoje šalyje. Taip siekiama apriboti žmonių judėjimą prieš vadinamosios „auksinės savaitės“ atostogas.

Papildomi vyriausybės prašymai uždaryti neesmines įmones, skirti Tokijui ir kelioms kitoms prefektūroms, dabar pradeda galioti ir kai kuriose kitose šalies dalyse. Valdžia nebaus šių priemonių pažeidėjų.

Tuo metu Japonijos ligoninės vis dažniau atsisako gydyti sergančius žmones. Šaliai sunkiai sekasi dorotis su greitai augančiu užsikrėtimo koronavirusu atvejų skaičiumi, griūnant jos skubios medicinos pagalbos sistemai.

Iš pradžių atrodė, kad Japonijai pavyko suvaldyti protrūkį imantis veiksmų atskiruose viruso židiniuose, tokiuose kaip klubai, sporto salės ir susitikimų vietos. Tačiau užkratas išplito greičiau nei buvo izoliuojami infekuotieji, o daugumos naujų užsikrėtimo atvejų atsekti nebeįmanoma.

„Greitosios medicinos pagalbos [tarnybų] žlugimas“ jau įvyko ir pranašauja sveikatos apsaugos sistemos griūtį, perspėjo dvi Japonijos medikų asociacijos. Jų teigimu, nepriimdamos pacientų ligoninės užkrauna pernelyg didelę naštą skubios pagalbos centrams, kurių šalyje yra palyginti nedaug.

Be to, medikams trūksta apsauginių drabužių, kaukių ir veido skydelių, todėl didėja rizika, kad jie užsikrės, o COVID-19 sergančius pacientus bus sunkiau gydyti, sakė Japonijos gydytojų asociacijos vadovas Yoshitake Yokokura (Jošitakė Jokokura).

BNS



REDAKCIJA REKOMENDUOJA