Angle down Atgal

Janoniečių jaunosios bendrovės kuria išradingus verslus

Gruodžio 8 - 9 dienomis Šiaulių Juliaus Janonio gimnazijoje įvyko kalėdinė Jaunųjų bendrovių mugė. Joje dalyvavo devynios mokomosios gimnazistų bendrovės. Iš viso gimnazijoje veikia vienuolika jaunųjų bendrovių, iš kurių net trys bendrovės - „ETEC“, „Jantea“ ir „Kabuko“ - gruodžio 11 dieną buvo atrinktos dalyvauti Lietuvos Junior Achievement organizuotoje kalėdinėje eXpo 2021, Lietuvos parodų ir kongresų centre LITEXPO.

Kuria ir valdo savo bendroves

Siekiant įgyvendinti „AcceleratorX“ programą platesniu mastu, verslumo ir eksporto plėtros agentūra „Versli Lietuva“ ir jaunimo verslumo ugdymo programa „Lietuvos Junior Achievement“ (LJA) pakvietė Šiaulių Juliaus Janonio gimnaziją dalyvauti projekte „Praktinio verslumo ugdymo programos įgyvendinimas Lietuvos mokyklose (9-12 kl. mokiniams)“ ekspertinės mokyklos statusu ir įgyvendinti „AcceleratorX“ programą. Ši programa leidžia steigti mokinių jaunąsias bendroves kuriant realų verslą. Gimnazistai mokosi panaudoti savo talentus ir gebėjimus valdant savo bendrovę nuo įkūrimo pradžios iki jos uždarymo. Pradinis kapitalas gaunamas už išplatintas akcijas, kurias atsiunčia LJA. Mokiniai šioje praktinėje veikloje įgyvendina visą verslo valdymo ciklą: įkuria bendrovę, sukaupia pradinį kapitalą iš išplatintų akcijų, planuoja, kuria savo produktą bei jį parduoda, vykdo rinkodarą, tvarko finansines apskaitas, dalyvauja „Lietuvos Junior Achievement“ organizuojamoje verslumo ir inovacijų stovykloje, įvairiuose eXpo renginiuose, susitikimuose verslo modeliams pažinti ir parašę veiklos bei finansų ataskaitą, uždaro bendrovę.

Įkūrė šešias jaunąsias bendroves

Taip nuo 2021 metų rugsėjo 1 dienos gimnazijoje buvo įkurta AcceleratorX klasė, kurioje mokosi II c klasės mokiniai. Mokiniai įkūrė 6 jaunąsias bendroves su skirtingomis idėjomis.

Jaunoji bendrovė (JB) „Kabuko“ gamina rubiko kubus ant pakabuko, kurie puikuojasi unikaliais spalvotais raštais ant šonų. Bendrovei vadovauja Dovydas Labanauskas (II c). Ši bendrovė buvo pakviesta į kalėdinę eXpo, kuri vyko Lietuvos parodų ir kongresų centre LITEXPO, gruodžio 11 dieną.

JB „ALTO“ dekoruoja ir parduoda kokybiškas, draugiškas aplinkai kojines, kurios įneša spalvingumo kiekvieno moksleivio aprangoje. Bendrovei vadovauja Atėnė Julija Jackutė (II c).

JB „JJGNatura“ sumaketavo ir išleido knygutę „Branginu gamtą“. Knygutė spausdinama ant perdirbto popieriaus. Joje pateikiama informacija apie gamtą, jos saugojimą ir tausojimą, ragins daugiau sužinoti apie ekologiją ir tvarią aplinką. Knygelėje pateiktos įvairios užduotys (net interaktyvios), padedančios suprasti pateiktą informaciją. Bendrovei vadovauja Medėja Šalkutė (II c).

JB „GAVA“ kuria šiuolaikinius ir stilingus dizainus ant medžiaginių maišelių. Bendrovės pagrindinis tikslas prisidėti prie stilingos ir aplinkai draugiškos visuomenės kūrimo. Ši bendrovė jums suteikia galimybę išsirinkti savo norimą dizainą. Maišeliai pagaminti iš perdirbtos medvilnės, todėl yra draugiški aplinkai. Bendrovei vadovauja Gabija Mikšytė (II c).

JB „La tache & co” gamina natūralias, sojų vaško žvakes, kurios nekenkia kvėpavimo takams. Pagrindinė komandos vertybė – būti unikaliam: renka gimtosios žemės galiūnų ąžuolų, didingosios Baltijos gelmių aukso – gintaro – kvapus. Bendrovės nariai tikisi, kad ši miela smulkmenėlė nukels Jus į nerūpestingą basakoję vaikystę, grąžins šilčiausius prisiminimus. Bendrovei vadovauja Julija Jakavickaitė (II c).

JB „3DHydro“ su 3D spausdintuvu gamina papuošalus (apyrankes, žiedus), kuriuos nudažo hydro dažymo būdu ir nulakuoja. Bendrovei vadovauja Mantas Baziulis (II c).

Mokomosiose bendrovėse dirba ir vienuoliktokai

JB „Corvus“ marškinėliams, džemperiams sukuria įvairių stilių dizainus, prikeldami atstumtus rūbus antram gyvenimui. Bendrovei vadovauja Dovydas Žilinskas (III f).

JB „Arthug“ tvarius medžiaginius maišelius puošia stilingais ir originaliais piešiniais. Bendrovės tikslas prisidėti prie gamtos išsaugojimo. Maišelius puošia menininkės Emilijos Najulytės (III e) darbai, ji yra ir šios JB akcininkė. Bendrovei vadovauja Gustas Šiaulenskis (III e kl.).

JB „RetroKa“ gamina įvairius papuošalus iš karoliukų ir veltinio bei dekoruoja rūbus retro stiliumi. Bendrovei vadovauja Anastasija Abrosimova (III d).

Dvyliktokai dirba jau antrus metus

Jaunoji bendrovė „Jantea“ tai trijų merginų: Gabijos Kringelytės (IVa), Aistės Bubelytė (IV a) ir Gabijos Astrauskaitės (IV e) įkurta bendrovė, gaminanti ir parduodanti arbatos puodelio dangtelius, skirtus lengvai ir saugiai ištraukti arbatos pakelį iš paruoštos karštos arbatos puodelio, nesukant siūlo ant šaukštelio. Dangtelius puošia įvairūs tekstai, faktai bei menininkės ir bendrovės prezidentės Gabijos Kringelytės padarytos fotografijos.

Jaunoji bendrovė „ETEC“ - tai keturių gimnazistų: Justo Baltramonaičio (IV c), Martyno Matukaičio (IV c), Faustos Marcišauskaitės (IV c) ir Rimo Šimkaus (IV c) įkurta bendrovė, kuri su 3D spausdintuvu gamina ir parduoda įvairius aksesuarus: „AirPod“ ausinukų įdėkliukus, raktų pakabukus, stovelius, knygų puslapių laikiklius, kalėdinius papuošimus ir kt. Bendrovei vadovauja Justas Baltramonaitis.

Taip pat III – IV kl. mokiniai, kurie pasirinkę ekonomikos ir verslumo pamokas, dalyvauja ISM Ekonomikos ir vadybos universiteto ekonomikos ir verslumo edukacinėje programoje, kurią sudaro 9 paskaitų ciklas su ISM dėstytojais. Šį mėnesį susitiksime jau trečią kartą online paskaitoje. Mokiniai pabaigę paskaitų ciklą gaus pažymėjimus ir 0,3 balo stojant į ISM universitetą. Mūsų veiklą koordinuoja ekonomikos mokytoja Aurelija Šmitienė.

Gabija KRINGELYTĖ,

Šiaulių Juliaus Janonio gimnazijos jaunosios bendrovės „Jantea“ prezidentė

Medėjos ŠALKUTĖS nuotr.

comment Skaitytojų komentarai (0)

Rekomenduojamas video turinys


Taip pat skaitykite