Angle down Atgal

J. Šiugždinienė: 70 proc. pasisako už grįžimą į mokyklą dar iki vasaros

Švietimo, mokslo ir sporto ministrė Jurgita Šiugždinienė teigia, kad klausimas, ar verta grįžti į mokyklas dar šiais mokslo metais, suskirstė švietimo bendruomenę į dvi stovyklas. Visgi, akcentuoja ministrė, didžioji dalis mokytojų ir mokinių pasisako už kontaktinio ugdymo sugrąžinimą dar iki vasaros.

„Mes matome, kad nuomonės skiriasi. Maždaug 70 procentų, kai kuriais atvejais – 65 procentai apklaustųjų yra už grįžimą į mokyklas. Jie galvoja, kad tai yra saugu ir būtina. Maždaug 30–35 procentai mokytojų, gimnazijų vadovų ir mokinių yra prieš“, – ketvirtadienį spaudos konferencijoje teigė J. Šiugždinienė.

Visgi Moksleivių sąjungos prezidentė Sara Aškimytė pažymėjo, kad daliai moksleivių kyla abejonių dėl saugumo.

„Kita dalis mano, kad jau yra per daug įprasta mokytis nuotoliniu būdu ir tas mėnuo nieko nepakeis... Kita dalis šiek tiek abejoja, išskirdami saugumo aspektą: moksleiviai klausia ar tikrai bus saugu, ar nebus kažkokių rizikų“, – teigė ji.

Visgi S. Aškinytė sutiko su ministrės pateikta statistika, kad didžioji dalis švietimo bendruomenės yra nusiteikusi dar šiais mokslo metais sugrįžti į kontaktinį ugdymą.

Ar moksleiviams pavyks grįžti į klases, kaip teigia ministrė, priklauso nuo saugumo užtikrinimo. O tam, tikino J. Šiugždinienė, šiuo metu metamos didelės pastangos. Pasak jos, per ateinančias savaites tikimasi paskiepyti iki 60 procentų abiturientų.

„Šiandien apie 50 procentų abiturientų jau yra vakcinuota, būtų labai gerai, kad per tas tris savaites skaičius išaugtų bent iki 60 procentų. Ir aš labai tikiuosi, kad jis išaugs, nes tam yra visos galimybės“, – akcentavo ministrė.

ELTA

comment Skaitytojų komentarai (0)

Rekomenduojamas video turinys


Taip pat skaitykite