Angle down Atgal

J. Jurkutė kreipėsi į gerbėjus: suprantu, kad sunku apie tai kalbėti

Viena gražiausių Lietuvos moterų, televizijos laidų vedėja Jurgita Jurkutė-Širvaitė atvirai kalba apie gyvenimo sunkumus ir dalijasi patarimais su aplinkiniais. Visai neseniai moteris socialiniuose tinkluose pasidalijo jautria žinute.

J. Jurkutė-Širvaitė kreipėsi į savo bičiulius ir gerbėjus, norėdama pasiekti tuos, kuriems reikalinga pagalba.

„Šiandien labai noriu, kad atidžiai perskaitytumėte mano žinutę ir pasidalintumėte ja su visais. T. y. žymėtumėte visus, kas gali nunešti ją iki reikiamų ausų. Tokiu atveju mes kartu pasieksime tuos, kuriems ji reikalinga ir gali tapti naujos pradžios akimirka sau ir kitam“, – įrašą pradėjo televizijos laidų vedėja.

J. Jurkutė savo gerbėjus ragino prisidėti prie gražios ir itin svarbios iniciatyvos, kuri gali padėti išgelbėti gyvybę.

„LSMU tyrėjų grupė atlieka mokslinį tyrimą, kurio tikslas giliau pažinti savižudybės rizikos veiksnius ir pagalbos galimybes sunkumus išgyvenantiems žmonėms. Puikiai suprantu, kaip sunku apie tai pradėti kalbėti. Tačiau stebuklas įvyksta tada, kai sulaužai tylą. Savo srities specialistai su jumis susitiks jums patogiu laiku ir absoliučiai anonimiškai.

Pasidalindami savo patirtimi jūs ne tik padėsite sau, bet ir padėsite kitiems. Jūs galėsite ne tik aptarti šią patirtį, bet ir sulaukti asmeninės emocinės pagalbos ir informacijos apie pagalbos galimybes nusižudžiusųjų artimiesiems. Su jumis bendraus nuostabios ir didelės patirties turinčios psichologės: Nida Žemaitienė, Valija Šap, Alicija Juškienė, Irina Banienė. Tyrime kviečiami dalyvauti tie, kurie išgyveno artimo savižudybę 2,5–3 metų laikotarpiu. Jeigu tau dar reikia padrąsinimo – rašyk man. Rasim jį kartu“, – sakė televizijos laidų vedėja.

Artimųjų savižudybės tema Jurgitai nėra svetima – moteris išgyveno net dviejų artimų žmonių savižudybes: tėčio Vytauto Jurkaus ir scenos partnerio Vytauto Šapranausko.

Tuomet Jurgita tikino, kad jos širdyje vietą užima du Vytautai: tėvas ir mokytojas. „Nuo šiol mano širdyje yra du Vytautai: Tėvas ir Mokytojas. Bet esu tikra, kad nereikėjo nei liepos 25-os, nei balandžio 18-os“, – iš gyvenimo pasitraukus V. Šapranauskui kalbėjo Jurgita.

Šįkart žinoma moteris ragino nelikti abejingiems aplinkinių išgyvenimams ir net pačiu intensyviausiu gyvenimo periodu rasti minutę pokalbiui su artimu žmogumi.

„Nuo šviesos iki tamsos ir nuo tamsos iki šviesos mus visus kartais skiria vos viena akimirka. Tegu šviesos ilgesys bus amžinas motyvas rasti savyje drąsos. Kiekvienas galėtume praversti adresų knygutę ir paskambinti savo bičiuliui – vienišam vilkui – ir kartu paminėti gyvenimą“, – ragino žinoma moteris.

View this post on Instagram

Mieli mano socialinio tinklo bičiuliai. Šiandien labai noriu, kad atidžiai perskaitytumėt mano žinutę ir pasidalintumėt ja su visais. T.y. žymėtumėt visus, kas gali nunešti ją iki reikiamų ausų. Tokiu atveju mes kartu pasieksim tuos, kuriems ji reikalinga ir gali tapti naujos pradžios akimirka sau ir kitam. LSMU tyrėjų grupė atlieka mokslinį tyrimą, kurio tikslas giliau pažinti savižudybės rizikos veiksnius ir pagalbos galimybes sunkumus išgyvenantiems žmonėms. Puikiai suprantu, kaip sunku apie tai pradėti kalbėti. Tačiau stebuklas įvyksta tada, kai sulaužai tylą. Savo srities specialistai su jumis susitiks jums patogiu laiku ir absoliučiai anonimiškai. Pasidalindami savo patirtimi jūs ne tik padėsite sau, bet ir padėsite kitiems. Jūs galėsite ne tik aptarti šią patirtį, bet ir sulaukti asmeninės emocinės pagalbos ir informacijos apie pagalbos galimybes nusižudžiusųjų artimiesiems. Su jumis bendraus nuostabios ir didelę patirtį turinčios psichologės: Nida Žemaitienė, Valija Šap, Alicija Juškienė, Irina Banienė. Tyrime kviečiami dalyvauti tie, kurie išgyveno artimo savižudybę 2.5 -3 metų laikotarpiu. Jeigu jauti, kad gali, parašyk tyrimo koordinatorėms: Laura Digrytė 860371734 laura.digryte@lsmu.lt Vilma Liaugaudaitė 865635778 vilma.liaugaudaite@lsmu.lt Jeigu tau dar reikia padrąsinimo – rašyk man. Rasim jį kartu. P.S. Nuo šviesos iki tamsos ir nuo tamsos iki šviesos mus visus kartais skira vos viena akimirka. Tegu šviesos ilgesys bus amžinas motyvas rasti savy drąsos☀️ #mentalhealthawareness #mentalhealth #inspiration #sharingiscaring

A post shared by Jurgita Jurkute (@jurgita_jurkute) on

comment Skaitytojų komentarai (0)

Taip pat skaitykite