Angle down Atgal

J. Janonio gatvėje neramina medžiuose įsipynę laidai

„Atspindžiai“ gavo laišką nuo Kaišiadorių miesto J. Janonio gatvės gyventojų, kuriame keliamos įvairios problemos: viena jų – netvarkingi elektros laidai.

J. Janonio gatvės sklypuose nesaugūs elektros laidai.
J. Janonio gatvės sklypuose nesaugūs elektros laidai.

„J. Janonio gatvėje elektros laidai paskendę eglėse, kas kelia pavojų net ir visam miestui“, - rašoma laiške, kuriame pateikiamas pavyzdys iš Žemaitės gatvės, kurios gyventojas savo sklype susitvarkė netvarkingus laidus po įspėjimo. Taip pat laiške paliečiami ir kiti reikalai: „Bendrai, gatvė rami, judėjimas mažas, patogi vieta vaikams praleisti laisvalaikį.

Vaikai gatvėje važinėja paspirtukais, bėgioja, lenktyniauja tarpusavyje. Tačiau aikštelėje pilna prikritusių konkorėžių, čia pat ir drenažo šulinėlis. Jis atviras ir, manome, greitai užsikimš, nes vaikai į jį nuolat mėto tuos konkorėžius. Į kiemus veda įvažiavimai, tačiau ne visi tvarkingi. Pavyzdžiui, bendras įvažiavimas į dviejų kaimynų namus (nurodyta pavardės – aut. past.) netvarkingas, nes šalia – drenažo šulinys, jis jau neveikia, šalia susidariusi duobė, kuri nuolat prisipildo vandens.“

Laiško autoriai prašo apsilankyti J. Janonio gatvėje ir padėti pašalinti negeroves. Apie šį raštą informavome Kaišiadorių miesto seniūnę Giedrę Pavasarytę, kartu apžiūrėjome laiške nurodytas vietas. Iš tiesų, informacija apie elektros laidus pasiteisino, tačiau problemos sprendimas ne visais atvejais gali būti vienodas. Pastebėjome, jog elektros laidai paskendę ąžuolo šakose.

Pasak G. Pavasarytės, medis auga valstybinėje žemėje, kur seniūnija gali netrukdomai tvarkytis. Seniūnė pažadėjo nedelsdama kreiptis dėl leidimo nugenėti laidus siekiančias šakas. Kai tik jis bus gautas, šakas nugenės.

Kitokia situacija privačiose valdose. Vaikščiodami gatve užfiksavome, kad elektros laidus siekia medžių viršūnės keliuose namuose. Šiuose kiemuose genėti medžius, pjauti viršūnes gali tik savininkai, todėl G. Pavasarytė sakė informuosianti AB „Lesto“, kad gyventojai būtų įspėti susitvarkyti. Dėl mėtomų konkorėžių belieka paraginti tėvelius, kad paaiškintų vaikams, ko daryti nedera. Kaip sakė miesto seniūnė, įvažiavimus į kiemus prižiūrėti ir tvarkyti taip pat turėtų savininkai.

Duobės su vandeniu nepastebėjome, užtat sutikome „Kaišiadorių vandenų“ atstovą, apžiūrinėjantį įmonei priklausančius įrenginius. Malonu matyti, kad padėtis kontroliuojama.

Seniūnė G. Pavasarytė sakė, jog seniūnijos darbuotojai stengiasi reaguoti į gyventojų prašymus i nusiskundimus, todėl kvietė kreiptis tiesiogiai: – Kai kreipiasi konkretus žmogus, gali su juo susitikti, pasikalbėti, atidžiau įsiklausyti. Esame atviri bendravimui ir bendradarbiavimui, - kalbėjo ji.

Viltė Girinytė
Autorės nuotr.

comment Skaitytojų komentarai (0)

Taip pat skaitykite