Angle down Atgal

J. Džiugelio siūlymas nukėlė R. Karbauskio iniciatyvą ateičiai

Šeštadienį Seimo Lietuvos valstiečių ir žaliųjų sąjungos frakcijos seniūnui Ramūnui Karbauskiui nepavyko Seimui pateikti Vaiko teisių apsaugos pagrindų įstatymo pakeitimo projekto, kuriuo jis pasiūlė tobulinti vaiko teisių apsaugos sistemą.

Seimas sutiko su parlamentaro Justo Džiugelio prašymu Mišrios Seimo narių grupės vardu padaryti pertrauką iki kito plenarinio posėdžio. Beje, kol kas neaišku, kada toks posėdis galėtų įvykti.

Tuo pasipiktino Seimo narys Mindaugas Puidokas. „Jūsų požiūris nevalstybinis, arogantiškas ir negražus“, - taip jis kalbėjo apie J. Džiugelį.

Pertraukai pritaręs Tėvynės sąjungos-Lietuvos krikščionių demokratų frakcijos seniūnas Gabrielius Landsbergis priminė, kad Seimas jau pradėjo svarstyti Socialinės apsaugos ir darbo ministerijos parengtą Vaiko teisių apsaugos pagrindų įstatymo pakeitimo projektą.

„Ar jūs nepasitikite ministru Linu Kukuraičiu?“, - klausė jis valdančiųjų.

R. Karbauskis siūlo numatyti, kad vaiko paėmimas iš tėvų yra kraštutinė vaiko teisių apsaugos priemonė, o prievartinis vaikų ir tėvų atskyrimas prieš jų valią yra psichologinio smurto forma.

Siūloma aiškiai nustatyti, kad intervencija į šeimos privatų gyvenimą yra galima tik būtinojo reikalingumo atvejais, t. y. kai yra reali grėsmė, jog vaikui būnant šeimoje jis patirs didelę žalą.

Įstatymo pakeitimais yra nustatomas baigtinis pagrindų sąrašas, kada galimas vaiko paėmimas iš įstatyminių atstovų. Pirma, tai būtinosios pagalbos atveju, kai gresia realus ir tiesioginis pavojus vaiko sveikatai ir gyvybei. Antra, tai būtų galima ir tuo atvejui, kai tėvai arba turimas vienintelis iš tėvų sistemingai piktnaudžiauja tėvų valdžia, o visos pagalbos šeimai priemonės yra nevaisingos.

Įstatymo pataisomis naikinama iki tol egzistavusi grėsmės vaikui lygių nustatymo tvarka ir įvedamas vaiko ir šeimos poreikių vertinimas.

Nuo 2018 m. liepos 1 d. įsigaliojus naujai Vaiko teisių apsaugos pagrindų įstatymo redakcijai, jo taikymo praktikoje išryškėjo problemos.

Kaip ELTA jau skelbė, pernai gruodžio 13 d. Seimas po pateikimo pritarė socialinės apsaugos ir darbo ministro L. Kukuraičio pateiktoms vaiko teises reglamentuojančių įstatymų pataisoms. Jos bus svarstomos Seimo pavasario sesijoje.

ELTA

comment Skaitytojų komentarai (0)

Taip pat skaitykite