Angle down Atgal

J. Basanavičiaus gimtinėje Ožkabaliuose atidaroma tarptautinė puodininkystės paroda

Lietuvos nacionalinio muziejaus padalinyje Jono Basanavičiaus gimtinėje Ožkabaliuose šeštadienį atidaroma tarptautinė tradicinės puodininkystės paroda.

Bus pristatomi 38 keraminiai indai, tarp kurių ąsočiai, dubenys, puodynės, kiti rakandai. Didžioji dalis parodoje rodomų eksponatų - įvairūs virtuvės rykai: ąsočiai, skirti alui, pienui, girai laikyti, aliejinės, liaudiškai vadinamos lekeliais, taip pat puodynės, dubenys ir dubenėliai, lėkštės ir vazos.

Parodos eksponatais tapo Lietuvos ir Lenkijos puodžių pagaminti dirbiniai. Visi keraminiai indai puošti tradiciniais ornamentais, kai kurie iš jų yra autentiškų eksponatų kopijos.

Etnografų teigimu, puodininkystę, ko gero, galima laikyti seniausia lietuvių liaudies meno šaka. Keramikos dirbiniai Lietuvoje paplito neolito laikotarpiu - jau tada buvo lipdomi įvairių formų indai.

Iš visų parodoje pristatomų keraminių virtuvės indų bene įspūdingiausia 24 centimetrų aukščio ir 18 centimetrų skersmens puodynė. Bet yra ir didesnių eksponatų - pavyzdžiui, 33 cm vaza ar 28 cm ąsotis.

Tą pačią dieną J. Basanavičiaus gimtinė ir Vilkaviškio šiaurietiškojo ėjimo klubas kviečia į žygį „Paupiais, paežeriais ir kalvotais kampais". Žygio dalyviai susipažins su J. Basanavičiaus tėviškės teritorija - Ožkabaliais.

12 kilometrų žygis truks apie penkias valandas, todėl žygeivius numatoma vaišinti sriuba ir arbata.

comment Skaitytojų komentarai (0)

Taip pat skaitykite