REDAKCIJA REKOMENDUOJA
SUSIJĘ STRAIPSNIAI
Aktualijos2019 m. Kovo 19 d. 14:49

Įvyko Savivaldybės ekstremaliųjų situacijų komisijos posėdis

Panevėžys

Budintis BudėtojasŠaltinis: Etaplius.lt


6705

Kovo 15 dieną Savivaldybėje įvyko Ekstremaliųjų situacijų komisijos (ESK) posėdis. Posėdyje dalyvavo ESK nariai: Audris Mukas – Savivaldybės administracijos direktoriaus pavaduotojas (ESK pirmininko pavaduotojas), Kęstutis Knizikevičius – Socialinės paramos skyriaus vedėjas, Elona Pipiraitė – Biržų aplinkos apsaugos inspekcijos viršininkė, Adolfas Rinkūnas – Biržų valstybinės maisto ir veterinarijos tarnybos viršininkas, Steponas Staškevičius – Žemės ūkio skyriaus vedėjas, Kęstutis Vaičaitis – Savivaldybės priešgaisrinės apsaugos tarnybos viršininkas, Daiva Dovydėnienė – Biržų priešgaisrinės gelbėjimo tarnybos vyriausioji specialistė, Deividas Valtaris – Biržų rajono policijos komisariato viršininkas. Į posėdį taip pat atvyko Savivaldybės meras Valdemaras Valkiūnas.

dsc-0287-14855.jpg

Posėdžio pirmininkas (ESK pirmininkas), Savivaldybės administracijos direktorius Rolandas Žagaras pristatė posėdžio darbotvarkę, vyriausioji specialistė (ESK narė, posėdžio sekretorė) Erika Kazlauskaitė apžvelgė 2018 metų civilinės saugos veiklą Savivaldybėje, kalbėjo apie ūkio subjektų ir kitų įstaigų pasirengimą reaguoti į ekstremaliąsias situacijas, apie 2019 m. planuojamus kompleksinius patikrinimus.Apžvelgti 2018 m. Savivaldybės teritorijoje įvykę ekstremalieji įvykiai: Savivaldybės lygio ekstremaliųjų situacijų nebuvo paskelbta, 2017 m. J. Vitkaus inžinerinio bataliono išminuotojai, vykdydami planinį teritorijos patikrinimą, rado 4 sprogmenis. Darbai buvo tęsiami 2018 m. Gineičių k., Pačeriaukštės sen. Iš viso aptikta ir sunaikinta 948 vnt. standartinių sprogmenų.

Gyventojų perspėjimo sistemos priežiūros darbai vyko pagal grafiką, sirenos įjungtos balandžio ir spalio mėnesiais. Savivaldybės meras Valdemaras Valkiūnas domėjosi, kaip būtų įjungiamos sirenos, jei sutriktų elektros energijos tiekimas, diskutavo dėl alternatyvių energijos šaltinių.

Rugsėjo ir spalio mėnesiais įvyko 2 nesankcionuoti centralizuoto valdymo sirenų įsijungimai, to priežastys yra pašalintos. Vyriausioji specialistė komisijos nariams pristatė informaciją apie civilinės saugos funkcijai skirtų lėšų panaudojimą, taip pat apie Savivaldybės administracijos direktoriaus rezervo lėšas – 2018 m. buvo skirta 10 000 eurų, prašymų nebuvo gauta ir lėšos panaudotos nebuvo, 2019 m. civilinei saugai taip pat yra skirta 10 000 eurų.

E. Kazlauskaitė pateikė informaciją apie Ugniagesių gelbėtojų mokyklos organizuojamus civilinės saugos kursus, kuriuos privalo išklausyti Savivaldybių ESK nariai.

ESK nariai supažindinti su Biržų rajono ūkio subjektų ir kitų įstaigų pasirengimo reaguoti į ekstremaliąsias situacijas vertinimu, pagal kurį 1 ūkio subjektas (UAB „Agaras“) nėra pasirengęs reaguoti į ekstremaliąsias situacijas.

Posėdžio metu aptartos informacijos apie gyventojų perspėjimo ir informavimo sistemą (GPIIS) sklaidos galimybės, tinklalapio www.lt72.lt žinomumo visuomenėje didinimas, galimos Astravo AE grėsmės. Savivaldybės meras Valdemaras Valkiūnas akcentavo, kad grėsmes kelia ne tik Astravo AE, bet ir kitos elektrinės, esančios netoli Lietuvos.

Biržų priešgaisrinės gelbėjimo tarnybos vyriausioji specialistė Daiva Dovydėnienė komisijai pristatė informaciją apie akciją „Gyvenkime saugiai“. Akcija siekiama skleisti saugos žinias, atkreipti dėmesį į galimas rizikas ir paaiškinti apie saugumo būtinumą gyventojams. Kiekviename individualiame name privalo būti dūmų detektoriai bei gesintuvai.

Apžvelgta gaisrų statistika Biržų rajone – daugiausiai gaisrų kyla gyvenamajame sektoriuje, tad labai svarbu, kad kiekviename individualiame name būti dūmų detektoriai bei gesintuvai. Biržų PGT 2018 m. aplankė 1299 būstų. Akcijos metu buvo sumontuoti 127 autonominiai dūmų signalizatoriai. Biržų PGT duomenimis, 59 procentai gyventojų dūmų signalizatorių dar neįsirengę. Šiais metais akcija taip pat bus vykdoma, numatyta aplankyti 1250 būstų.

Posėdžio metu nutarta pavesti Biržų rajono ūkio subjektams ir kitoms įstaigoms:

  • parengti 2019 metų darbuotojų civilinės saugos mokymo planą (ne mažiau 2 val. per metus) ir organizuoti civilinės saugos mokymus darbo vietoje, daugiau dėmesio skirti naujai priimtų civilinės saugos darbuotojų mokymui;
  • dalyvauti Priešgaisrinės apsaugos ir gelbėjimo departamento prie Vidaus reikalų ministerijos Ugniagesių gelbėtojų mokyklos ir Panevėžio apskrities priešgaisrinės gelbėjimo valdybos civilinės saugos mokymuose ( LR Vyriausybės 2010 m. birželio 7 d. nutarimas Nr. 718 „Dėl civilinės saugos mokymo tvarkos aprašo patvirtinimo“, PAGD prie VRM direktoriaus 2010 m. lapkričio 18 d. įsakymas Nr. 1-323 „Dėl apskričių priešgaisrinių gelbėjimo valdybų civilinės saugos mokymo programų patvirtinimo“);
  • nustatytu periodiškumu (kiekvienais metais) planuoti ir organizuoti civilinės saugos pratybas (LR Vyriausybės 2010 m. rugsėjo 8 d. nutarimas Nr. 1295 „Dėl civilinės saugos pratybų organizavimo tvarkos aprašo patvirtinimo“). Ataskaitas apie įvykusias pratybas per 15 darbo dienų pateikti Savivaldybės administracijos direktoriui;

Biržų rajono savivaldybės administracijai pavesta:

  • atlikti tikslinį (neplaninį) civilinės saugos būklės patikrinimą UAB „Agaras“;
  • bendradarbiaujant su ūkio subjektais 2019 m. surengti Savivaldybės lygio civilinės saugos kompleksines pratybas (ūkio subjekte).

Taip pat nutarta skelbti ir viešinti informaciją apie mobiliųjų telefonų nustatymą pranešimų priėmimui (GPIIS), tinklalapį www.lt72.lt ir Astravo AE grėsmes, pagal kompetenciją vykdyti prevencines priemones, teikti rekomendacijas ir gyventojams.



REDAKCIJA REKOMENDUOJA