Angle down Atgal

Įvyko pasitarimas dėl balsavimo patalpų pritaikymo neįgaliesiems

Šiandien nuotoliniu būdu vyko Biržų rajono savivaldybės administracijos direktoriaus Vido Eiduko ir specialistų pasitarimas su Lietuvos Respublikos Vyriausiosios rinkimų komisijos pirmininke Laura Matjošaityte.

Pasitarime dalyvavo ir Biržų rajono savivaldybės meras Vytas Jareckas, mero pavaduotoja Astra Korsakienė, Sėlos Vakarinės 48 rinkiminės apygardos pirmininkė Janina Šulnienė bei Lietuvos aklųjų ir silpnaregių sąjungos ir Lietuvos paraplegikų asociacijos atstovai.
Buvo aptartas Biržų rajono savivaldybėje esančių rinkiminių apylinkių balsavimo patalpų pritaikymas neįgaliesiems, senyvo amžiaus žmonėms. Lietuvos Respublikos Seimo rinkimų įstatyme ir Vyriausiosios rinkimų komisijos patvirtintame Balsavimo patalpos įrengimo tvarkos apraše nustatyti griežti reikalavimai, numatantys, kad visos balsavimo patalpos turi būti pritaikytos judėjimo ir regėjimo negalią turintiems bei senyvo amžiaus rinkėjams. Viena balsavimo kabina turi būti įrengta taip, kad rinkėjas rinkimų biuletenį galėtų užpildyti sėdėdamas kėdėje ar neįgaliojo vežimėlyje. Balsavimo patalpų pritaikymą (arba surasti pritaikytas) neįgaliesiems bei senyvo amžiaus žmonėms užtikrinti privalo Savivaldybės administracija.
VRK pirmininkė L. Matjošaitytė taip pat trumpai pristatė, kaip bus organizuojamas balsavimas artėjančių Lietuvos Respublikos Seimo rinkimų metu Lietuvoje esant ekstremaliai situacijai. Kalbėta, kaip vyks rinkimų komisijų darbas, kaip turėtų vykti išankstinis balsavimas ir balsavimas rinkimų dieną ir kiti su rinkimų organizavimu susiję aktualūs klausimai.
 

comment Skaitytojų komentarai (0)

Taip pat skaitykite