Angle down Atgal

Įvyko galutinė ŠRATC strategijos plano rengimo bendrakūrybos sesija

Šiaulių regiono atliekų tvarkymo centras (ŠRATC), artėjant naujam atliekų prevencijos ir tvarkymo planavimo etapui, 2021 m. birželio 22 d. VU Šiaulių akademijos Botanikos sode iniciavo ŠRATC strategijos plano rengimo bendrakūrybos sesiją, kurioje dalyvavo Šiaulių regiono komunalinių  atliekų tvarkymo sistemos interesų grupės – Šiaulių regiono savivaldybių atstovai (merai, tarybų nariai, administracijų vadovai), gyventojų, visuomenininkų, verslo, nevyriausybinių organizacijų, jaunimo, švietimo, kultūros ir kitų įstaigų, organizacijų atstovai.

ŠRATC tikslas – turėti realią strategiją, kurioje sinergiškai dalyvautų visos komunalinių atliekų tvarkymo sistemoje dalyvaujančios suinteresuotos šalys ir būtų įvertintos regiono galimybės, siekiant bendrai suformuotų užsibrėžtų tikslų. Todėl taikant naują bendrakūrybos metodą, visi renginio dalyviai aktyviai dalyvavo diskusijose, įsitraukė siūlydami savo idėjas ir išsakydami pastebėjimus, tam, kad būtų prieita prie bendro poreikių konteksto nustatymo, padėsiančio išgryninti regioninės komunalinių atliekų tvarkymo sistemos kryptis.

Nors suinteresuotų šalių išreikšti poreikiai ir lūkesčiais ŠRATC atžvilgiu ganėtinai skirtingi, tačiau renginio dalyviams pavyko išgryninti aktualiausias sritis bei problemines vietas, kurias norima tobulinti, stiprinti. Dalyviai išskyrė žaliojo kurso ir žiedinės ekonomikos normatyvų įgyvendinimo svarbą, orientavimąsi į atliekų prevencijos stiprinimą, žaliųjų pirkimų skatinimą, investavimą į žaliąsias inovacijas, šiuolaikines technologijas, leidžiančias mažinti susidarančių atliekų kiekį bei tausoti išteklius ir didinti antrinių žaliavų gavybą bei naudojimą, plėtoti pakartotinį daiktų naudojimą.

Kaip vienas iš svarbesnių rodiklių buvo išskirtas ekologinis gyventojų švietimas, bendruomenių įtraukimas į tvarių iniciatyvų projektus, kas padėtų stiprinti aplinkosauginį žmonių sąmoningumą, padidintų žinias atliekų rūšiavimo srityje ir paskatintų atliekas rūšiuoti aktyviau ir kokybiškiau. Todėl siekiama, kad ŠRATC taptų kompetencijų ir konsultavimo centru, apjungiant atliekų tvarkyme bendradarbiaujančias šalis, edukuojant ir šviečiant visuomenę atliekų tvarkymo temomis, konsultuojant juridinius asmenis ir bendruomenes, siekiant įgyvendinti suformuotus tvarumo uždavinius.

Vedamas bendrystės, išsakytų skirtingų nuomonių ir suinteresuotų šalių lūkesčių, ŠRATC siekia sukurti tvarkingą bei pavyzdingą regioninę atliekų šalinimo sistemą, atsižvelgiant į išakytus pasiūlymus, išsigryninant kryptis ir sukuriant efektyvų atliekų tvarkymo strateginį planą.

ŠRATC direktorius Žilvinas Šilgalis įžanginėje kalboje padėkojęs dalyviams už dalyvavimą renginyje nubrėžė ir pagrindinę strateginę ŠRATC kryptį – teisingas atliekų tvarkymas už sąžiningą kainą. Tuo pačiu paaiškindamas, kad sąžiningą – nereiškia pigiausia, sąžiningą – reiškia, kad  gyventojai aiškiai žino, už kokios kokybės paslaugą moka ir kodėl tiek moka.

 

comment Skaitytojų komentarai (1)

Rekomenduojamas video turinys


Taip pat skaitykite