Angle down Atgal

Įvežtinių COVID-19 atvejų daugėja, tai patvirtina Kaune užfiksuotas protrūkis

Kauno transporto įmonėje „Hegelmann Transporte“ registravus koronaviruso protrūkį, šiuo metu žinoma apie 18 koronaviruso infekcija (COVID-19) užsikrėtusių asmenų, o apie 200 įmonės darbuotojų dar laukia tyrimo rezultatų, teigia Nacionalinio visuomenės sveikatos centro (NVSC) Vilniaus departamento direktorė Rolanda Lingienė.

Pasak jos, visi minėti asmenys atvyko iš Uzbekistano. R. Linghienės teigimu, visi asmenys buvo izoliuoti įmonei priklausančiose patalpose. NVSC laikosi nuomonės, kad darbuotojai iš Uzbekijos jau atvyko užsikrėtę koronavirusu. R. Lingienė teigė, kad 31 didelį sąlytį turėjęs asmuo taip pat izoliuoti, o apie 200 įmonių darbuotojų yra testuojami.

„Šie darbuotojai turėjo tik mažą riziką, jų yra apie 200. Jie yra tiriami, tyrimų rezultatų laukiame. Čia didelės grėsmės nematome, kadangi liepos 3 dieną susirgus pirmam darbuotojui, nuo to laiko visi sąlytį turėję asmenys izoliuoti. Didelės rizikos sąlytį turėjo 31 darbuotojas. Didžioji dalis jų yra užsieniečiai, keletas jų lietuviai. Visi jie buvo izoliuoti. Jeigu asmenys laikėsi izoliavimo režimo tinkamai, tai daugiau susirgimų negalime tikėtis (...) Mūsų kolegos izoliacijos pažeidimų nenustatė. Šie asmenys buvo izoliuoti tai pačiai įmonei priklausančiuose patalpose, kurios skirtos darbuotojų apgyvendinimui“, – sakė R. Lingienė.

Įvežtinių atvejų tik daugėja

Anot R. Lingienės, nuo pirmojo Lietuvoje įvežtinio COVID-19 atvejo iki šios dienos patvirtinti 376 įvežtiniai atvejai. Iki karantino jų buvo 12. Nuo kovo 16 iki birželio 17 dienos buvo registruoti 332 atvejai. Po karantino – 34 atvejai.

„Apie trečdalį šių atvejų sudaro atvejai atvykę iš Jungtinės Karalystės. Taip pat įvežta daug atvejų iš Austrijos, Jungtinių Amerikos Valstijų bei, kaip jau matome, daug atvejų iš (...) Uzbekijos. Turime iš visų žemynų atvejus Lietuvoje, išskyrus Antarktidą“, – teigė R. Lingienė.

ELTA

comment Skaitytojų komentarai (0)

Rekomenduojamas video turinys


Taip pat skaitykite