Angle down Atgal

Įvedus etatinį mokytojų darbo užmokestį nebereikės korepetitorių?

Etatinis mokytojų darbo apmokėjimas taupys tėvų pinigus. Kaip Vyriausybės pusvalandyje Seime antradienį sakė švietimo ir mokslo ministrė Jurgita Petrauskienė, užuot papildomai mokęsi su korepetitoriais, vaikai galės po pamokų pagalbos kreiptis į mokytojus, kuriems už tai bus atlyginta.

Kokį konkrečiai atlygį mokytojai gaus už kontaktines ir nekontaktines valandas, kurios sudarys etatą, ministrės teigimu, bus aišku spalio pradžioje.

Pristatydama etatinį mokytojų darbo apmokėjimą, ministrė akcentavo milžiniškus mokinių pasiekimų skirtumus, kurie nulemti ne tik geografinės padėties, bet ir tėvų socialinės padėties, atskirties, kuri aktuali visoje Lietuvoje.

„Mokykla turėtų padėti įveikti atskirtį, deja, šiandien taip nėra“, - konstatavo J. Petrauskienė.

Kalbant apie švietimo kokybės užtikrinimą, ministrės žodžiais, visų pirma privalome kalbėti apie mokytojo situaciją.

„Krūviai netolygūs, didelė dalis turi labai mažą krūvį. Mokytojai rūšiuojami pagal dalykus - didesnį krūvį turi matematikos, lietuvių kalbos mokytojai. Tačiau negalime dailės ar kūno kultūros mokytojo vadinti mažiau svarbiu vaiko išsilavinimui vien dėl to, kad jis turi mažiau pamokų“, - atkreipė dėmesį ministrė.

Ypač prasti ir, kaip sakė J. Petrauskienė, prastėja 5-8 mokinių pasiekimai. Kai kuriose mokyklose mokinių dauguma netgi nepasiekia būtino žinių minimumo.

„Negalime to ignoruoti ir nesudaryti sąlygų į tokias mokyklas pritraukti gerų mokytojų. Tik 5 proc. mokytojų turi etatui prilygstantį darbo krūvį“, - sakė J. Petrauskienė.

Primename, kad etatinis mokytojų darbo apmokėjimas įvedamas nuo rugsėjo 1 d. ir bus diegiamas etapais iki 2019 m. pabaigos. Iki šių metų pabaigos mokytojų atlyginimams papildomai skiriama 17,4 mln. eurų. Iš viso per kelerius metus bus skirta 95 mln. eurų.

ELTA

comment Skaitytojų komentarai (0)

Taip pat skaitykite