Angle down Atgal

Įvardintos labiausiai nuo koronaviruso apsaugotos kraujo grupės

Kinijos mokslininkai patvirtino, kad kraujo grupė turi įtakos žmogaus susirgimui nuo koronaviruso. Jautriausi buvo pacientai, turintys II grupės kraują, o labiausiai atsparūs – I grupe. Išankstinis leidinys su mokslinio darbo rezultatais skelbiamas „medRxiv“.

Ekspertai palygino skirtingų AB0 sistemos kraujo grupių pasiskirstymą 2 173 pacientams, sergantiems COVID-19, iš trijų ligoninių Uhano ir Šenzeno, su sveikų žmonių kraujo grupių pasiskirstymu tuose pačiuose regionuose. Tarp sveikų žmonių A, B, AB ir 0 grupių dalys yra atitinkamai 32,16; 24,90; 9,10 ir 33,84 proc., O pacientų – atitinkamai 37,75; 26,42; 10,03 ir 25,80 proc. Taigi A kraujo grupės žmonėms 1,2 karto didesnė tikimybė užsikrėsti koronavirusine infekcija, o 0 grupės žmonėms – 1,3 karto mažesnė. Tuo pat metu amžius ir lytis neturi įtakos paskirstymui.

Kraujo grupės pagal AB0 sistemą nustatomos atsižvelgiant į A, B, 0 ir kt. Genus, kurie koduoja įvairius glikoziltransferazės fermento variantus. Jis glikozilina (pritvirtina cukraus likučius) ant eritrocitų antigeno paviršiaus- agliutinogeno, sukurdamas specifinį agliutinogeną A arba B. Antikūnai (α-, β-hemagglutininai) antigenams, kurie gali sukelti raudonųjų kraujo kūnelių sulipimą, gali būti kraujo plazmoje, bet tik vienas baltymas iš kiekvienos poros yra agliutinogenas A / α-hemagglutininas ir agliutinogenas B / β-hemagglutininas. Tai sukuria keturis tinkamus derinius: 0 (I kraujo grupė), A (II), B (III) ir AB (IV).

Naujausiais duomenimis, koronavirusu užsikrėtė 350 tūkst. žmonių visame pasaulyje, daugiau nei 15 tūkst. mirė, o 100 tūkst. buvo išgydyti. Protrūkis prasidėjo 2019 m. Gruodžio pabaigoje Kinijos mieste Uhane.

https://www.zinoti.lt

comment Skaitytojų komentarai (1)

Taip pat skaitykite