Angle down Atgal

Itin tiksli miego skaičiuoklė: kada eiti miegoti, kad pabustumėte žvalūs?

Ar jums pažįstamas jausmas, kuomet nueinate miegoti itin anksti, miegate, regis, pakankamai valandų, tačiau vis tiek atsibundate pavargę ir nepailsėję? Tai tikrai varo į neviltį: kaip darbo dieną pradėti žvaliai? Jums gali padėti itin tiksli miego skaičiuoklė.

Namų dekoravimo svetainė „Hillarys“ paskelbė nuotaikingą skaičiuoklę, kurioje tereikia įvesti, kelintą valandą kelsitės ir ši parodys jums, kelintą valandą turėtumėte eiti miegoti. Nors iš pradžių tai atrodė tik linksmas žaidimas, netrukus internautai ėmė stebėtis skaičiuoklės tikslumu.

Iš tiesų, nuėję miegoti nurodytomis valandomis, žmonės pabusdavo žvalūs ir pailsėję. Kur slypi šios skaičiuoklės paslaptis? Pasirodo, mūsų savijautą ir poilsio kokybę daug labiau lemia ne išmiegotų valandų skaičius, o miego ciklai. Jei miego ciklo metu atsibusite netinkamu laiku, būsite pavargę, net jei miegojote 7-8 valandas. Taigi, kada iš tiesų turėtumėte eiti miegoti?

Jei reikia keltis 6 valandą

Norėdami žvalūs pabusti 6 valandą ryto, turėtumėte eiti miegoti 20:46, 22:16, 23:46 arba 1:16 val.

Jei reikia keltis 7 valandą

Jei iš lovos kylate 7 valandą ryto, tada jums reikia eiti miegoti 21:46 arba 23:16 val. Jei mėgstate panaktinėti, galite išbandyti 00:46 ir 2:16 val.

Jei reikia keltis 8 valandą

Jei rytais galite sau leisti keltis vėliau, 8 valandą, tuomet eiti miegoti jums geriausia 22:46, 00:16, 1:46 ar 3:16 val.

Kas yra miego ciklai?

Miego ciklas trunka apie 90 minučių, per tą laiką mes pereiname penkias miego stadijas – keturias greito akių judesio (NREM) stadijas ir vieną greito akių judesio (REM) stadiją.

Mes pereiname nuo lengvo miego 1 etape prie labai gilaus miego 4 etape. Sunku pažadinti žmogų 4 miego ciklo etape, todėl pabudę šiuo metu galite jaustis išsekę ir neišsimiegoję.

Per penktąjį REM etapą žmonės dažniausiai sapnuoja. Ši skaičiuoklė naudoja formulę, pagrįstą natūraliais organizmo ritmais, todėl ji yra tokia tiksli.

comment Skaitytojų komentarai (0)

Rekomenduojamas video turinys


Taip pat skaitykite