Įtempta kova nuo pat pradžių – Danas Rapšys prasibrovė į finalą, bet sunkiai

Danas Rapšys ankstesnėse varžybose. Lietuvos plaukimo federacijos nuotr.

Reporteris MonikaŠaltinis: Etaplius.lt

175267

Budapešte pirmadienį prasidėjo Europos vandens sporto šakų čempionato plaukimo varžybos, o pirmasis iš lietuvių pasirodė mūsų rinktinės lyderis Danas Rapšys.

Danas Rapšys pateko į 400 metrų laisvuoju stiliumi finalą, bet jautė aršią konkurenciją aplink save.

Vienoje iš dviejų stipriausių savo rungčių startavęs 25 metų panevėžietis atrankos varžybose pirmadienį priešpiet buvo septintas.

D.Rapšys plaukė per 3 min. 48,05 sek. ketvirtajame atrankos plaukime iš penkių. Jame jis buvo penktas.

Visoje atrankoje greičiau už lietuvį plaukė šveicaras Antonio Djakovičius (3:47,23), norvegas Henrikas Christiansenas (3:47,51), italas Gabriele Detti (3:47,56), austras Felixas Auboeckas (3:47,61) italas Marco De Tullio (3:47,81) ir rusas Martinas Maliutinas (3:47,95).

Jei D.Rapšys būtų plaukęs 0,5 sekundės lėčiau, jis nebūtų patekęs į finalą.

Visi aštuoni į finalą patekę plaukikai sutilpo į 3 min. 48 sek., skirtumas tarp lyderio ir aštuntojo plaukiko tebuvo 1,16 sek., o tai prognozuoja aršią kovą finale pirmadienio vakarą.

Kita vertus, galbūt D.Rapšys pasiliko rezervų pridėti – 2019 metais jo rekordas šioje rungtyje yra kur kas greitesnis (3:43,36).

Vyrų 100 m krūtine rungtyje startavo trys lietuviai.

Andrius Šidlauskas penktajame atrankos plaukime finišavo per 59,54 sek., savo plaukime užėmė trečią vietą, o į pusfinalį pateko aštuntu rezultatu.

Giedrius Titenis distanciją įveikė per 1:00,38 min., liko 20-tas ir bus pirmas atsarginis prieš pusfinalį.

Aleksas Savickas bendroje įskaitoje su 1:01,99 min. laiku užėmė 48 vietą, bet pasiekė naują asmeninį rekordą.

Greičiausias atrankoje buvo birtas Adamas Peaty, užfiksavęs 58,26 sek. laiką.

Lietuvos komanda 4 po 100 metrų laisvuoju stiliumi rungtyje liko toli nuo finalo ribos.

Deivido Margevičiaus, Simono Bilio, Danilo Pancerevo ir Jokūbo Klebio ketvertas atplaukė per 3:19,71 min. ir tarp 21 komandos užėmė 16-ąją vietą.