Angle down Atgal

Įteiktos mokslo premijos

Vilniuje, Mokslų akademijoje, premijomis apdovanoti penkių mokslinių darbų autoriai. Šiais metais į septynias Lietuvos mokslo premijas pretendavo 27 darbai. Humanitarinių ir socialinių mokslų atstovams buvo nuspręsta premijos neskirti.

Apdovanojimo ceremonijoje dalyvavęs premjeras Saulius Skvernelis pabrėžė, kad visos mokslo sritys Lietuvai yra vienodai reikšmingos ir būtinos, net jei vienais ar kitais metais kurios nors srities mokslininkai nėra apdovanoti. Jis pažymėjo, kad svarbiausia, jog mokslininkų bendruomenė pati įvertina savo darbus ir tarpusavyje susitaria, kurie iš jų yra vertingiausi. Ministras pirmininkas palinkėjo mokslininkų bendruomenei darnos ir gebėjimo įsiklausyti į vieni kitus.

„Esate mūsų didžiausi šalies intelektualai, kurių darbai aiškiai rodo, koks būtinas valstybei mokslas. Todėl nuoširdžiai džiaugiuosi galėdamas Jums šiandien įteikti šias premijas“, - sakė premjeras.

Fizinių mokslų srityje mokslo premijos paskirtos Arnoldui Deltuvai ir Vidmantui Gulbinui, biomedicinos ir žemės ūkio mokslų srityse - Viliui Jonui Grabauskui, Jūratei Klumbienei, Vaivai Lesauskaitei, Janinai Petkevičienei, Abdonui Tamošiūnui, Feliksui Jankevičiui, Sonatai Jarmalaitei, technologijos mokslų srityje Vytautui Ostaševičiui, Arvydui Palevičiui, Rimvydui Gaidžiui, Rolanui Daukševičiui, Giedriui Janušui, Vytautui Jūrėnui.

Fizinių mokslų srityje įvertinti Arnoldas Deltuva už darbų ciklą „Reakcijų kvantinėse trijų ir keturių dalelių sistemose teorija: nuo šaltųjų atomų iki didelės energijos branduolių“, taip pat Vidmantas Gulbinas, Andrius Devižis ir Marius Franckevičius už darbų ciklą „Eksitonų ir krūvininkų dinamika organiniuose ir perovskitiniuose puslaidininkiuose bei naujos kartos saulės elementuose“.

Biomedicinos ir žemės ūkio mokslų srityse laureatais tapo Vilius Jonas Grabauskas, Jūratė Klumbienė, Vaiva Lesauskaitė, Janina Petkevičienė ir Abdonas Tamošiūnas už darbų ciklą „Lėtinės neinfekcinės ligos: nuo populiacijos iki genų“. Kita premija šioje kategorijoje skirta Feliksui Jankevičiui ir Sonatai Jarmalaitei už darbų ciklą „Naujos kartos vėžio žymenys“.

Technologijos mokslų srityje Lietuvos mokslo premija skirta LMA tikrajam nariui Vytautui Ostaševičiui, Arvydui Palevičiui, Rimvydui Gaidžiui, Rolanui Daukševičiui, Giedriui Janušui ir Vytautui Jūrėnui už darbų ciklą „Mikromechaninių sistemų kūrimas, tyrimai ir taikymai“.

Lietuvos mokslo premijos skiriamos už reikšmingus fundamentinius ir taikomuosius mokslinių tyrimų ir eksperimentinės (socialinės, kultūrinės) plėtros darbus. Kasmet skiriamos ne daugiau kaip 7 Lietuvos mokslo premijos, Lietuvos mokslo premijos dydis - 780 bazinių socialinių išmokų (29 640 eurų).

ELTA

comment Skaitytojų komentarai (0)

Taip pat skaitykite