Angle down Atgal

Įteiktas Joniškio rajono garbės ambasadoriaus ženklas

Liepos 16 d. Joniškio rajono savivaldybėje įteiktas Joniškio rajono garbės ambasadoriaus ženklas ir pažymėjimas Norvegijoje gyvenančiai joniškietei Žiedūnai Gailiūtei-Frengstad. Žiedūna užaugusi Kriukuose  (Joniškio r.), jau du dešimtmečius gyvenanti, kultūros, švietimo srityje dirbanti Opdalio mieste, Norvegijoje.

Joniškio rajono savivaldybės mero pavaduotoja Vaida Aleknavičienė įteikė Žiedūnai Gailiūtei-Frengstad Ambasadoriaus pažymėjimą ir ženklelį, pasidžiaugė, kad turėsime Joniškio rajono garbės ambasadorę Norvegijoje ir linkėjo aktyviai prisijungti prie Joniškio krašto sklaidos, dalinantis kultūrine, socialine bei ugdymo srities patirtimi.

Savivaldybės administracijos direktorius Tomas Armonavičius dėkojo „Sidabrės“ laikraščio redakcijai už  pateiktą kandidatūrą, įteikė Joniškio rajono savivaldybės vėliavą ir palinkėjo Žiedūnai kosmopolitiškame pasaulyje skleisti gerą žinią apie Joniškio kraštą. Prie sveikinimų prisijungė Kriukų seniūnijos, „Sidabrės“ laikraščio redakcijos atstovai ir kiti svečiai.

Susitikimo metu kalbėta apie Norvegijoje gyvenančius lietuvius, kultūros, švietimo ir ugdymo įstaigų sistemų skirtumus, darbo metodus bei idėjas. Savivaldybės vadovai padėkojo Žiedūnai už tautiškumo puoselėjimą, palinkėjo sėkmingai burti aktyvius lietuvius Norvegijoje ir toliau skleisti gerą žinią apie Lietuvą bei Joniškio kraštą.

Kraštietė Žiedūna Gailiūtė-Frengstad – muzikos pedagogė, vadovauja Norvegijos čempionato geriausiojo prizą mėgėjų grupėje pelniusiam vyrų chorui. Joniškietės darbas Norvegijoje neliko be atsako. Kultūros centro muzikos mokykloje ir miesto vaikų darželyje už meistriškas muzikos pamokas ir aukštą vaikų meninio ugdymo lygį įvertinta Opdalio miesto (Norvegija)  nominacijomis. Lietuvės darbo patirtimi dalijasi specializuoti Norvegijos žurnalai, jos darbo specifiką pastebėjo ir šios šalies pedagogai, ji kviečiama vesti tobulinimosi kursus ir seminarus.

Žiedūna groja klarnetu vietos pučiamųjų orkestre, yra subūrusi Norvegijos Opdalio apylinkėse gyvenančius lietuvius, juos įtraukia į kultūrinę veiklą, o  kiekvieną pavasarį, šventinę Norvegijos Konstitucijos dieną, lietuvišką kultūrą, atributiką, patiekalus pristato vilkėdama tautinius drabužius. 

Kraštietė yra „pirmoji pagalba“ čia emigravusiems lietuviams – moko norvegų, kaip vertėja talkina lietuviams įvairiose valstybinėse institucijose. Ž. Gailiūtė-Frengstad vienija Opdalio apylinkėse gyvenančius lietuvius, palaiko ir puoselėja tautinę tapatybę, skleidžia gerą žinią ne tik apie Lietuvą, bet ir Joniškį.

Joniškio garbės ambasadoriaus vardas suteikiamas nepriekaištingos reputacijos Lietuvos Respublikos piliečiams, vykdantiems aktyvias verslo, turizmo, investicijų pritraukimo, kultūros, sporto, socialinės plėtros ir kitų sričių veiklas, sutinkantiems atstovauti Joniškiui, garsinti jo vardą, bendradarbiauti ir dalintis savo patirtimi bei ryšiais įgyvendinant įvairius Joniškio rajono savivaldybės  projektus ir iniciatyvas, užmezgant abipusius ryšius tarp savivaldybės ir užsienio valstybių savivaldybių, nevyriausybinių organizacijų bei kitų institucijų ar suinteresuotų asmenų.

Žiedūnai Gailiūtei-Frengstad Joniškio rajono garbės ambasadoriaus vardas suteiktas 2021 m. liepos 1 d.  Joniškio rajono savivaldybės tarybos sprendimu Nr. T-118.

comment Skaitytojų komentarai (0)

Rekomenduojamas video turinys


Taip pat skaitykite