Angle down Atgal

Įteikta Jono Aisčio premija

Tarptautinio „Poezijos pavasario 2019“ paukštė gegužės pabaigoje nusileido Rumšiškėse.

Taip pat premija įteikta D. Zelčiūtei už eilėraščių knygą „Prieglaudos miestai“.
Taip pat premija įteikta D. Zelčiūtei už eilėraščių knygą „Prieglaudos miestai“.

Į susitikimą su poezijos gerbėjais atvyko svečiai iš Vilniaus ir Kauno: žurnalistas, literatūros kritikas, publicistas Stasys Lipskis, poetas, „Poezijos pavasario“ 2011 m. laureatas Jonas Kalinauskas, žurnalistas, redaktorius, fotografas, radijo diktorius, spaudos apžvalgininkas, skaitovas, renginių vedėjas Juozas Šalkauskas, rašytoja, žurnalistė, tautodailininkė Rūta Mikulėnaitė Jonuškienė, poetė, dramaturgė, eseistė, žurnalistė Dovilė Zelčiūtė, žurnalistas, rašytojas, humanitarinių mokslų daktaras, literatūros kritikas Ramūnas Čičelis, poetas, žurnalistas, vertėjas, grožinės literatūros redaktorius, leidėjas Viktoras Rudžianskas, filosofijos mokslų daktarė, poetė, literatūros kritikė Ieva Rudžianskaitė, 2005 m. Jono Aisčio premijos laureatas Stanislovas Abromavičius, 2015 m. Jono Aisčio premijos laureatas Vladas Vaitkevičius. Svečius pagerbė valdžios atstovai: LR Seimo narė Laimutė Matkevičienė, rajono savivaldybės meras Vytenis Tomkus, savivaldybės administracijos direktorius Mindaugas Nasevičius, Švietimo, kultūros ir sporto skyriaus patarėja Loreta Medzevičienė, kiti. Po tradicinės pažinties su Rumšiškių apylinkėmis ir J. Aisčio atminimo objektais svečiai susirinko jaukiame Rumšiškių kultūros centro kiemelyje.

Vakarą pradėjo šio centro dainų teatro „Svirplys“, vad. Renatos Gvildienės mokiniai, kurie yra daugkartiniai respublikinių dainuojamosios poezijos, Dainų dainelės, tarptautinių muzikos konkursų nugalėtojai. Jiems fleita akompanavo Ona Žumbakytė. Iškilminga oficialioji vakaro dalis – Kaišiadorių rajono savivaldybės Jono Aisčio premijos įteikimas.

Meras V. Tomkus premiją įteikė Stasiui Lipskiui už biografinę knygą apie Jono Aisčio gyvenimo dramą „Ilgesio elegijos“ („Žuvėdra“, 2019) ir Dovilei Zelčiūtei už eilėraščių knygą „Prieglaudos miestai“ („Kauko laiptai“, 2018). Seimo narė L. Matkevičienė laureatams įteikė Seimo padėkas. D. Zelčiūtė padėkojo visiems, kurie vertina jos kūrybą, nes kūrėjui visuomet reikia patvirtinimo, ar yra jį suprantančių. O paskui – poezijos laikas, persipinantis su moksleivių Kotrynos Streikutės, Monikos Siaurusaitytės ir Kipro Šiškausko atliekamomis dainomis.

Monikos ir Kipro duetui pritarė Renata Gvildienė. Kalbėti apie poetų skaitytas eiles – netinka, nes jas reikia išgirsti savo širdimi... Būta ir prisiminimų – J. Kalinauskas pasidalijo akimirkomis, kaip prieš 40 metų filmavo Lietuvos liaudies buities muziejuje, ir buvo ten įrašyta daina pagal Prano Vaičaičio eiles „Yra šalis“, kurios epizodą cenzoriai buvo išbraukę...

S.Abromavičius kalbėjo apie datas, susijusias su poetu J. Aisčiu ir Rumšiškėmis: 1919 –ieji, 1939 –ieji, 1959-ji... Buvo prisimintas a. a. Jonas Strielkūnas, kuriam šįmet būtų sukakę 80 metų: J.Šalkauskas paskaitė J. Strielkūno eilėraštį „Laiškas mums“. Vakaro pabaigoje Jono Aisčio klubo „Katarsis“ prezidentė Karolina Povilaitienė ir jos pavaduotojas Juozas Aleksandravičius 4 dukterėčių ir dviejų sūnėnų vardu padėkojo Kaišiadorių rajono savivaldybei ir čia susirinkusiems žmonėms (Juozas iš Birštono atvežė Birštono mineralinio vandens „kūnui atsigaivinti“).

Na, o pabaiga buvo tradicinė – poetų autografai ant įsigytų jų autorinių knygų, fotografijos po kiemelio berželiu, pokalbiai ir pažadai susitikti vėl.

Gintaras MARKEVIČIUS
J. Jakštaitės nuotr.

comment Skaitytojų komentarai (0)

Taip pat skaitykite