Angle down Atgal

Įtariamuosius kūdikio nužudymu Klaipėdos teismo prašoma suimti trims mėnesiams

Klaipėdos miesto apylinkės teismas ketvirtadienį leido trims mėnesiams suimti du įtariamuosius kūdikio nužudymu – garažų masyve vaiką pagimdžiusią motiną ir, įtariama, jo tėvą.

Tokio suėmimo termino prašė bylą kuruojantis prokuroras Arūnas Saunorius. Jis motyvavo, jog abu įtariamieji neturi nuolatinės gyvenamosios vietos, glaudžiasi garažuose, tad juos surasti gali būti sudėtinga, įtariamieji gali pasislėpti. 

Prokuroras po posėdžio žurnalistams sakė, jog moteris tyrėjams pasakojo iš garažo, kuriame gyveno, ėjusi į tualetą ir tuo pat metu pagimdžiusi kūdikį. Sugyventinis liepęs juo atsikratyti, tad motina jį suvyniojo į užvalkalą ir paliko. 

Įtariamasis apklausų metu neslėpė matęs pro duris vaiką, šis verkė, tačiau prie jo nėjęs. Jis tėvystės nepripažįsta. 

„Aiškina, kad labai gailisi“, – po teismo posėdžio iš įtariamųjų sakė išgirdęs prokuroras. 

A. Saunorius teigė, jog abiem įtariamiesiems netrukus bus prašoma skirti psichiatrinę ekspertizę. 

Abu įtariamieji iš pirmųjų santuokų turi vaikų. Moteris iki šiol neteista, vyras prieš porą metų teistas už smurtą artimoje aplinkoje. 

Kūdikio motinai atstovaujantis advokatas Edvardas Staponkus teigė, kad jai yra pareikšti įtarimai nužudymu, tačiau ar moteris tai padarė tyčia, ar iš neatsargumo paaiškės tyrimo eigoje. 

Kol nenustatyta kūdikio tėvystė, vyrui pareikšti įtarimai dėl bejėgiškos būklės asmens palikimo be pagalbos. 

Aptiko ties garažais

Trečiadienio rytą skelbta, jog Klaipėdos pareigūnai sulaikė du įtariamuosius – kūdikį galbūt pagimdžiusią 35-erių moterį bei, kaip manoma, 53-ejų jo tėvą.

Vyras buvo sulaikytas antradienio vakarą, o moteris – prieš 6 val. ryto trečiadienį. 

Negyvas kūdikis garažų masyve gavus pranešimą buvo aptiktas antradienio vakarą, apie 18 val.

Pirminiais duomenimis, kūdikis galėjo gimti gyvas, jo mirties priežastis tiriama. Jis galėjo būti pagimdytas garažų masyve lauke. Išorinių smurto požymių nepastebėta.

35 metų įtariamoji motina buvo nuvežta į ligoninę, vėliau ji vėl buvo perduota pareigūnams.

Baudžiamasis kodeksas numato, kad tas, kas nužudė kitą žmogų, artimą šeimos narį ar giminaitį, baudžiamas laisvės atėmimu nuo aštuonerių iki dvidešimties metų arba laisvės atėmimu iki gyvos galvos. 

BNS

comment Skaitytojų komentarai (0)

Rekomenduojamas video turinys


Taip pat skaitykite