Angle down Atgal

Įtariamajam nužudymu paskirta griežčiausia kardomoji priemonė

Kauno apylinkės teismas maksimaliam trijų mėnesių terminui paskyrė kardomąją priemonę - suėmimą įtariamajam V. A. N., kuris įtariamas žodinio konflikto metu nužudęs R. J. I.

Teismo nutartyje pažymima, kad byloje yra pakankamai duomenų, leidžiančių manyti, jog įtarimas V. A. N. pareikštas pagrįstai, dėl to kardomoji priemonė paskirta nustačius visus tris jos skyrimo pagrindus.

Įtariamasis praeityje teistas penkis kartus, iš jų ne kartą ir už smurtinio pobūdžio nusikaltimų padarymą, įtariamas padaręs labai sunkų tyčinį nusikaltimą, už kurį numatyta labai griežta tik laisvės atėmimo bausmė, todėl teismas padarė išvadą, kad yra pakankamas pagrindas manyti, kad įtariamasis, suvokdamas gresiančios atsakomybės bei galimos realios laisvės atėmimo bausmės neišvengiamumą, būdamas laisvėje, gali bėgti (slėptis) nuo ikiteisminio tyrimo pareigūnų, prokuroro ar teismo.

Atsižvelgiant į tai, kad iš ikiteisminio tyrimo metu surinktų duomenų matyti, jog įtariamasis iki jo sulaikymo bandė paveikti liudytojus, teismas padarė išvadą, kad yra pakankamas pagrindas manyti, kad šioje proceso stadijoje V. A. N., būdamas laisvėje, gali toliau mėginti trukdyti procesui, bandydamas paveikti liudytojus, sunaikinti ar paslėpti turinčius reikšmės tyrimui daiktus.

Kadangi V. A. N. praeityje penkis kartus teistas, naują nusikaltimą, dėl kurio yra įtariamas, galimai padarė esant neišnykusiam bei nepanaikintam teistumui ir būdamas apsvaigęs nuo alkoholio, šiuo metu jo atžvilgiu yra pradėtas dar vienas ikiteisminis tyrimas dėl tyčinio smurtinio nusikaltimo galimo padarymo, teismas padarė išvadą, kad yra pakankamas pagrindas manyti, kad įtariamasis, būdamas laisvėje, gali ir toliau daryti naujus nusikaltimus.

Kardomoji priemonė (suėmimas) paskirta, kadangi švelnesnėmis kardomosiomis priemonėmis negalima pasiekti Lietuvos Respublikos baudžiamojo proceso kodekso numatytų tikslų, užtikrinti įtariamojo dalyvavimo procese, užkirsti kelią naujų nusikalstamų veikų darymui, netrukdomą ikiteisminį tyrimą, bylos nagrinėjimą bei nuosprendžio įvykdymą.

Šią nutartį proceso dalyviai per 20 dienų gali apskųsti Kauno apygardos teismui.

comment Skaitytojų komentarai (0)

Taip pat skaitykite