Angle down Atgal

Įtampa Marijampolėje – per savaitę COVID-19 atvejų skaičius šoktelėjo daugiau nei dvigubai

Marijampolės savivaldybės meras P. Isoda savo socialinių tinklų paskyroje pasidalijo nerimą keliančia žinia – COVID-19 atvejų skaičius savivaldybėje nuolat daugėja. Per savaitę susirgimų padaugėjo daugiau nei dvigubai. 

„COVID-19 Marijampolėje (spalio 28 d.)!

Nuo praėjusio trečiadienio 60 atvejų mūsų savivaldybėje užsikrėtusiųjų skaičius per savaitę išaugo iki 130. Ir vis dar auga. Saviizoliacijoje esančių skaičius taip pat nuolat didėja. Turime atvejų tiek įmonėse, tiek viešose įstaigose, tiek pavienių asmenų susirgimų.

Mobilus patikros punktas pailgino darbo laiką dvigubai. Testuojamų skaičius nuo 50 padidintas iki 80, o kitą savaitę didės iki 110 per dieną. Prisiskambinti trumpuoju numeriu 1808 tampa vis sudėtingiau, nes apkrovos didėja visoje Lietuvoje. Atsakingos institucijos žada stiprinti pajėgumus, tad tikimės, kad užsiregistruoti ir atlikti tyrimą bus galima greičiau.

Nuo šiandien visose viešose vietose privaloma dėvėti kaukes. Vyriausybė šiandien priėmė nutarimą, kad nuo spalio 30 dienos uždraudžia renginius atvirose ir uždarose bei susibūrimus viešose vietose.
Išimtys numatytos aukšto meistriškumo sporto varžyboms ir kultūros renginiams, kai jie vyksta uždarose erdvėse, tačiau žiūrovų skaičius neviršija 300 asmenų, ir užtikrinamos šios sąlygos: žiūrovai renginį stebi tik iš sėdimųjų vietų, tarp žiūrovų išlaikomas 2 metrų atstumas (išskyrus šeimos narius).
Išimtis taip pat bus taikoma šiems sporto ir kultūros renginiams, jei jie vyksta atvirose erdvėse, tačiau žiūrovų skaičius neviršija 400 asmenų, ir užtikrinamos anksčiau nurodytos sąlygos. Taip pat draudimai ar ribojimai nebus taikomi laidotuvėms.

Marijampolės savivaldybės administracija nuo pirmadienio taikė mišrų nuotolinį darbą, o nuo ryt jau taikys nuotolinį darbą visiems, tačiau darbas nenutruks, o klientų aptarnavimas bus užtikinamas:
tel. (8 343) 90021, 8-687-53511
el. paštas administracija@marijampole.lt

Situacija yra labai rimta, sergančiųjų ir kontaktavusiųjų daugėja, todėl prašau visų laikytis reikalavimų, atsisakyti nereikalingų kelionių ir kontaktų. Visuomet akcentuoju, kad saugokimės taip, lyg patys sirgtume arba aplink mus būtų sergantys - tuomet išliksime sveiki.“ – teigiama mero įraše.

Etaplius.lt primena, kad per praėjusią parą Lietuvoje patvirtinti 776 nauji koronaviruso atvejai. Bendras koronaviruso atvejų skaičius pasiekė 12 138.

comment Skaitytojų komentarai (0)

Taip pat skaitykite