Italijoje - ilgai laukta dviratininkės R. Leleivytės pergalė

Vilnius

pixabay.com nuotr.

Reporteris DovilėŠaltinis: Etaplius.lt

55394

Dviratininkė Rasa Leleivytė po daugiau nei septynerių metų tapo tarptautinių lenktynių, įtrauktų į Tarptautinės dviračių sporto sąjungos (UCI) kalendorių, nugalėtoja. 30-metė Lietuvos plento grupinių lenktynių čempionė iš Italijos komandos „Aromitalia - Vaiano“ šeštadienį Italijoje laimėjo penktąsias UCI pirmos kategorijos lenktynes „Giro dell'Emilia“. Už tai Rasai atiteko 125 pasaulio reitingo taškai.

R. Leleivytė 98,8 km nuvažiavo per 2 val. 25 min. 25 sek. (vid. greitis - 40,77 km/val.). Antra finišavo kubietė Arlenis Sierra („Astana“, +9 sek.), trečia - danė Cecilie Uttrup Ludwig („Cervelo - Bigla“, +9 sek.), o ketvirta - nugalėtojos titulą gynusi italė Tatiana Guderzo (+13 sek.). Pastaroji dviratininkė pasaulio pirmenybėse 2009 metais iškovojo auksą, 2004 metais - sidabrą, o šiemet - bronzą. T. Guderzo bronzos medalį pelnė ir Pekino olimpinėse žaidynėse.

Lenktynių pabaigoje dviratininkėms teko įveikti 2,1 km ilgio įkalnę, kurios vidutinis statumas - 10 proc. (vienos atkarpos statumas - 18 proc.).

Iš 116 startavusių dviratininkių finišavo 100.

R. Leleivytė tapo pirmąja užsieniete, laimėjusia šias lenktynes. Rasa pernai šiose varžybose buvo antra, o užpernai - ketvirta.

Lietuvos dviratininkė tarptautinių lenktynių nebuvo laimėjusi nuo 2011 metų gegužės mėnesio.