REDAKCIJA REKOMENDUOJA
SUSIJĘ STRAIPSNIAI
Gamta2018 m. Spalio 3 d. 13:53

Istoriniai ąžuolai prigijo Rumšiškėse

Kaunas

Virginija ŠimkūnienėŠaltinis: Etaplius.lt


54880

Valstybinių miškų urėdijos miškininkai džiaugiasi išsaugoję istorinius ąžuolus: beveik visi šių metų pavasarį Rumšiškėse pasodinti garsiųjų Lietuvos ąžuolų palikuonys išgyveno sausringą vasarą ir prigijo.

Šių metų pavasarį Valstybinių miškų urėdija kartu su Aplinkos ministerija ir kitais partneriais Rumšiškių liaudies buities muziejuje pasodino 100 ąžuolų giraitę – miškapievėje šaknis įleido garsiausių ir seniausių Lietuvos ąžuolų palikuonys: Stelmužės, Mikalojaus Daukšos, Sandariškių, Ramanavo, Šaravų ir kitų garsių ąžuolų iš visos Lietuvos įskiepiai. Šiandien miškininkai džiaugiasi, kad jų ir Rumšiškių liaudies buities muziejaus darbuotojų pastangomis, ąžuoliukai išgyveno itin
karštą ir sausą vasarą ir beveik visi, net 99 ąžuoliukai, prigijo.
„Ąžuolas yra svarbus medis kiekvienam lietuviui, ir kiekvienam miškininkui – nuo pažeidžiamo ir liauno sodinuko, puoselėjamas ir prižiūrimas, jis užauga į tvirtą galiūną. Tai simbolizuoja miškininko darbo esmę – žinoti ir suprasti medžio ir viso miško gyvenimo ciklą, būti šio proceso dalyviu ir surasti balansą tarp to, kas geriausia ir miškui, ir žmogui“, – sako LR aplinkos ministras Kęstutis Navickas.
Idėja rinkti garsiausių Lietuvos ąžuolų genetinę informaciją miškininkams kilusi seniai. Ne visų šimtmečio giraitėje pasodintų ąžuoliukų protėviai išliko iki šių dienų. Prieš atsidurdami Rumšiškių miškapievėje jų įskiepiai keletą metų augo ir tvirtėjo Valstybinių miškų urėdijos medelynuose.
„Šimtmečio ąžuolų giraitė yra gyvas paminklas praeičiai ir ateičiai – miškininkai sukūrė tęsinį to, kas užgimė daugiau nei prieš 500 metų ir, tikėtina, tų ąžuolų palikuonys gyvens daug šimtmečių ir džiugins ateities kartas,“ – sako Valstybinių miškų urėdijos direktorius Marius Pulkauninkas.
Šimtmečio giraitė Rumšiškių liaudies buities muziejuje užima vieno hektaro plotą.
Parengta pagal Valstybinių miškų urėdijos inf.



REDAKCIJA REKOMENDUOJA