Angle down Atgal

Istorinė Alytaus sporto mokykla: būti ar nebūti? (vaizdo įrašas)

Artimiausiu metu Alytaus miesto politikai turės priimti nelengvą sprendimą dėl 1932 metais pastatytos Alytaus sporto mokyklos pastato A.Matučio gatvėje. Viešojoje erdvėje pasigirdo nuogąstavimų, kad miesto centre esantis pastatas gali būti parduotas.

Ilgametis dziudo treneris Zenius Vencevičius sako, kad ši salė yra savotiška sporto Meka, kurioje treniravosi per 100 pasaulio ir Europos kovinių sporto šakų čempionų ir prizininkų. Pasak trenerio, ši salė laikoma geriausia dziudo sale Lietuvoje. Čia - trys tatamiai, aukštame pastate geresnės ventiliavimo galimybės, kas labai svarbu šiam sportui.

„Aš prieš, kad Alytaus sporto mokykla būtų parduota. Aišku, iš tos istorinės pusės yra sporto šaknys, čia sporto Meka, čia yra sporto dvasia ir gera sportinė aura. Bazė yra miesto centre ,todėl kažkam labai jau rūpi",- sako ilgametis dziudo treneris Zenius Vencevičius.

Alytaus miesto vadovų manymu, sporto mokykla galėtų būti parduota, o gautos lėšos būtų investuotos į sportininkų gerbūvį. Kalbama, kad laukia švietimo reforma, po kurios atsiras laisvų erdvių mieste, tuo tarpu Alytaus sporto rūmai dziudistų priglausti negalėtų, mat visos patalpos užimtos.

„Po švietimo tinklo pertvarkos mes tikrai turėsime mieste patalpų. Yra trys variantai: parduoti pastatą, ieškoti verslo, kuris galėtų būti su savivaldybe dalininku, ieškoti biudžete pinigų pastatui renovuoti. Trečiadienį sporto bendruomenė diskutuos apie sporto mokyklos ateitį. Mes atsižvelgsime į jų nuomonę",- teigia mero pavaduotojas Šarūnas Klėgeris.

Alytaus sporto mokykla priklauso Sporto ir rekreacijos centrui. Šios įstaigos inžinerinių sistemų specialistas Kęstutis Ąžuolas teigia , kad pastatas reikalauja kapitalinio remonto, žiemą temperatūra neviršija 16 laipsnių. Pastatas vienas labiausiai pralaidžių šilumai Alytuje, kurie priklauso Alytaus sporto ir rekreacijos centrui.

Dalis Dzūkijos sostinės sporto bendruomenės nesutinka su Alytaus Sporto mokyklos Anzelmo Matučio gatvėje pardavimu. Trečiadienį sporto bendruomenė diskutuos, ar turėtų sporto mokykla išlikti.

Iki Alytaus sporto rūmų atidarymo 1977 metais sporto mokykloje treniravosi daugelio sporto šakų atstovai, čia savo kelią į Olimpą pradėjo miestą ir šalį anksčiau garsinę, taip pat savo karjeras šiuo metu tęsiantys profesionalai. Sprendimas dėl Alytaus sporto mokyklos ateities turėtų būti priimtas artimiausiuose Alytaus miesto savivaldybės tarybos posėdžiuose.

comment Skaitytojų komentarai (0)

Taip pat skaitykite