Angle down Atgal

Įstatymo pataisomis siūloma sumažinti panašių pareigybių darbo užmokesčio skirtumą

Siūloma įstatyme numatyti,  kad socialinės globos įstaigose dirbantiems slaugytojo padėjėjams taip pat, kaip ir socialinių paslaugų srities darbuotojams (socialinio darbuotojo padėjėjams), minimalieji pareiginės algos pastoviosios dalies koeficientai būtų didinami 30 procentų.

Tai numatančias  Valstybės ir savivaldybių įstaigų darbuotojų darbo apmokėjimo ir komisijų narių atlygio už darbą įstatymo pataisas įregistravo Seimo Lietuvos valstiečių ir žaliųjų sąjungos frakcijos narys Gintautas Kindurys.

„Rengti projektą paskatino informacija, kad socialinės globos namuose slaugytojų padėjėjų algos yra mažesnės nei socialinių darbuotojų padėjėjų, nors jų darbo sudėtingumas yra panašus. Šių pareigybių darbuotojai teikdami paslaugas socialinės globos namų gyventojams atlieka labai panašų darbą“, – sako G. Kindurys.

Pasak jo, projekto tikslas - sumažinti šiuo metu esantį nepagrįstą darbo užmokesčio skirtumą tarp socialinės globos namuose dirbančių dviejų panašių pareigybių asmenų – slaugytojo padėjėjo ir socialinio darbuotojo padėjėjo, įstatymu padidinant darbo užmokestį slaugytojo padėjėjams.

Šiuo metu Valstybės ir savivaldybių įstaigų darbuotojų darbo apmokėjimo ir komisijų narių atlygio už darbą įstatyme  yra nustatyta, kad socialinių paslaugų srities darbuotojams įstatyme nustatyti minimalieji pareiginės algos pastoviosios dalies koeficientai yra didinami 20 procentų, o nuo 2021 m. liepos 1 d. bus didinami 30 procentų.

„Socialinės globos įstaigose dirbantieji slaugytojo padėjėjai nėra priskiriami prie socialinių paslaugų srities darbuotojų, todėl jiems minėtas koeficientų didinimas netaikomas. Dėl to toje pačioje įstaigoje dirbantys slaugytojų padėjėjai gauna mažesnį darbo užmokestį, nei panašų darbą dirbantys socialinių darbuotojų padėjėjai. Pagal minėtą įstatymą slaugytojo padėjėjo, kuriam nustatytas pareiginės algos pastoviosios dalies koeficientas 4,3 darbo užmokestis „popieriuje“ yra 761 euras, o su tokiu pat koeficientu socialinio darbuotojo padėjėjo – 20 procentų didesnis, t. y. 913 eurų, o nuo 2021 m. liepos 1 d. bus skaičiuojamas 30 procentų didesnis ir sudarys 989 eurus“, – sako įstatymo pataisas   parengęs G. Kindurys.

Jo skaičiavimais, atlyginimų skirtumas tarp panašių pareigybių sudarys 228 eurus.

ELTA

comment Skaitytojų komentarai (0)

Sponsored video

Taip pat skaitykite