Angle down Atgal

Įstatymo pataisa leis padidinti algas

Siūloma padidinti valstybės ir savivaldybių biudžetinių įstaigų darbuotojų, valstybės politikų, teisėjų, valstybės pareigūnų ir valstybės tarnautojų pareiginės algos (atlyginimo) bazinį dydį iki 142 eurų.

Tai siūlantį Valstybės ir savivaldybių biudžetinių įstaigų darbuotojų, valstybės politikų, teisėjų, valstybės pareigūnų ir valstybės tarnautojų pareiginės algos (atlyginimo) bazinio dydžio įstatymo projektą Seimo posėdžių sekretoriate įregistravo Seimo nariai socialdemokratai Algirdas Sysas ir Andrius Palionis.

„Įstatymo projektas teikiamas atsižvelgiant į tai, kad jau devyneri metai valstybės viešajame biudžetiniame sektoriuje yra įšaldytas darbo užmokestis, nors Lietuvos mikroekonominiai rodikliai seniai viršijo visus prieškrizinius rodiklius. Euro įvedimas, kasmetinių prekių ir paslaugų kainų augimas sumažino 300 tūkst. darbuotojų, dirbančių biudžetiniame sektoriuje, realias pajamas ir gyvenimo kokybę. Dėl augančio darbo užmokesčio privačiame sektoriuje dalis darbuotojų dėl nekonkurencingo darbo užmokesčio viešajame sektoriuje pereina dirbti į privatų sektorių. Tokiu būdu valstybinis sektorius praranda kvalifikuotus specialistus“, - sako projekto iniciatorius ir rengėjas Seimo narys Algirdas Sysas.

Šiuo metu valstybės ir savivaldybių biudžetinių įstaigų darbuotojų ir valstybės politikų, teisėjų, valstybės pareigūnų ir valstybės tarnautojų pareiginės algos (atlyginimo) bazinis dydis yra suvienodintas ir lygus 130,5 euro.

Seimo nario A. Syso duomenimis, valstybės ir savivaldybių biudžetinių įstaigų darbuotojų pareiginės algos (atlyginimo) bazinio dydžio padidinimui reikės 210 mln. eurų, valstybės politikų, teisėjų, valstybės pareigūnų ir valstybės tarnautojų pareiginės algos (atlyginimo) bazinio dydžio atstatymui į prieškrizinio laikotarpio bazinį dydį reikės 42 mln. eurų.

Siūloma, kad įstatymo projektas įsigaliotų nuo 2018 metų sausio 1 d.

ELTA

comment Skaitytojų komentarai (0)

Rekomenduojamas video turinys


Taip pat skaitykite