Išrinkta gražiausia Panevėžio rajono ožka

Panevėžys
Rimvydo ANČEREVIČIAUS nuotr.
Jūsų Panevėžys Etaplius žurnalistas
Šaltinis:  Etaplius.lt

Jau dešimtus metus iš eilės Panevėžio rajone, Ramygaloje, organizuojamas „Gražiausios ožkos“ konkursas. Tiesa, šiais metais konkursas buvo kitos – nuotolinis. Laimėtoja ožka buvo apdovanota šiaudine karūna, kuri buvo įteikta Ramygalos 650-ojo gimtadienio metu. Šiais metais konkurse dalyvavo 22 ožkos, o nugalėtoja tapo jauniausia ožkytė Juta Kiršinas.

Kalėdinis noras, virtęs realybe

Prieš daugiau nei metus Gražinos Vildzevičienės „Facebook“ paskyroje parašytą tekstą perskaitė ne Kalėdų Senelis, kuriam buvo skirtas laiškas, bet panevėžietės dukra Beata Norvilė. Mamos svajonei išpildyti prireikė pusės metų pastangų ir intensyvių paieškų.

„Mama panoro auginti angoros ožkas, o aš, pamačiusi laišką Kalėdų Seneliui, negalėjau likti abejinga“, – pasakojo dukra Beata. Štai taip prasidėjo Panevėžio rajone ir visoje Lietuvoje apsigyvenusių pirmujų angoros veislės ožkų istorija, iš kurių viena šiandien jau yra tituluota kaip gražiausia Panevėžio rajono ožka.

Angoros ožkos – iš Turkijos kilusi veislė, auginama dėl jų išskirtinės vilnos. Jos charakteriu gana panašios į šunis, puikiai sutaria su vaikais. Joms ypatingos priežiūros nereikia, tačiau svarbu, kad pašaruose būtų daugiau mineralų, būtina atidžiau rūpintis kanopomis, kurioms lietuviška dirva per minkšta. Šių ožkų vilna kerpama du kartus per metus – pavasarį ir rudenį.

Gyvenimą miesto centre iškeitė į vienkiemį

Iki tol gyvenusi pačiame Panevėžio centre, Gražina prieš 15 metų persikėlė gyventi į netoli Naujamiesčio esantį Mickiemės kaimą. Dar tiksliau – nuo šios gyvenvietės atitolusį, ant upės kranto įsikūrusį, vienkiemį. Pasak ožkų augintojos dukros Beatos, šiuo metu mama augina devynias angoros ožkas, iš kurių Juta Kiršinas – konkurso nugalėtoja – pati mažiausia ir jau gimusi Lietuvoje.

Paklausta, kaip nusprendė dalyvauti šiame konkurse, Beata atviravo, kad viską suorganizavo jos vyras Simas Norvilas. „Vyras tiesiog primygtinai reikalavo dalyvauti (juokiasi). Užpildėme anketą, išsiuntėme ir po to pamatėme, kad intensyviai renkame taškus. Laimėjimo labai nesureikšminome, tačiau tikrai džiaugėmės, kad žmonėms patiko mūsų ožkytė“, – sakė moteris.

Taip pat Beata Norvilė pasakojo, kad lyginant angoros ir paprastų pieninių ožkų priežiūrą – ji mažai kuo skiriasi. „Vienintelis skirtumas, kad angoroms dažniau reikia karpyti nagus, nes greičiau auga, taip pat duodame daugiau mikroelementų maiste, kad kailis būtų gražesnis.“

Dalyvavo rekordinis skaičius dalyvių

Ramygalos kultūros centro direktorė Loreta Kubiliūnienė džiaugėsi, kad nors šiais metais konkursas vyko nuotoliniu būdu, jis vis tiek sulaukė didelio susidomėjimo. „Iš pradžių į konkursą buvo užregistruotos tik septynios ožkos. Tuomet išsigandome, kad tik tiek jų ir bus. Tačiau pirmąją dieną paskelbus pirmųjų dalyvių nuotraukas atsirado didelis susidomėjimas ir dar 15 ožkų šeimininkų paprašė priimti į konkursą. Štai taip ir išsiplėtė skaičius iki 22“, – pasakojo L. Kubiliūnienė.

Šiais metais ir balsavimas buvo virtualus. „Facebook“ socialiniame tinkle buvo galima balsuoti už labiausiai patikusią ožką. Nugalėtoja sulaukė net 256 „patiktukų“. Jutos šeimininkei prizas buvo įteiktas garbingo 650-ojo Ramygalos gimtadienio metu, kadangi atskiro renginio tik ožkoms buvo nuspręsta neorganizuoti.