Angle down Atgal

Išradinga lietuvaitė prikėlė balkoną naujam gyvenimui: išleido vos 250 eurų

Socialiniame tinkle „Facebook“ sukurta grupė „Prieš ir po“ vienija bendraminčius, kurie dalijasi patarimais ir pavyzdžiais, kaip su minimaliomis išlaidomis prikelti daiktus ar netgi kambarius ir butus naujam gyvenimui. Naujienų portalas Etaplius.lt pakalbino šios grupės narę Gretą Jančauskaitę, kuri sutiko išsamiau papasakoti apie neįtikėtiną pokytį savo namuose: vos už 250 eurų iš pagrindų atnaujintą daugiabučio namo balkoną. Visus darbus mergina atliko savomis rankomis.

Dalijamės G. Jančauskaitės pasakojimu:

Visų pirma, susidėliojau planą kaip įsivaizduoju savo balkoną, kur turėtų būti sėdima dalis, kur laikysiu augalus, iš kurios pusės stebi kaimynai, kaip galėčiau nuo jų pasislėpti...

O dabar pradedam darbus.

Balkono sienos tik vos palietus byrėjo gabalais, ne tik į vidų, tačiau ir apačion ant pėsčiųjų takelio. Bandėm su mamyte kreiptis į įstaigas, kurios žadėjo avarinės būklės balkoną sutvarkyti, tačiau eilėje laukti 2 metus pabodo ir nusprendėm savo minimaliomis lėšomis susitvarkyti patys.

Pirmiausia reikėjo išmušti sienos dalis, kurios klibėjo ir byrėjo, kad užtepus tinkui jos vėl nenukristų. Išmušus seną tinką liko skylės. Visas sienas pirmiausia reikia papurkšti skystu gruntu, kad būtų sukibimas, jį pirkau „Depo“ parduotuvej, 1L kaina iki 1 €, prireikė apie 2L. Mano balkonas yra 90x270 cm,supilti galima į tuščią langų valiklio talpą ir purkšti visas sienas.

Toliau... tinkas

Kad tose skylėse tinkas būtų tvirtas reikėjo tinklelio, pradžioje tinkuojame vidų, o tik po to, nudžiūvus, išorę. Bet atsargiai, kad neužtinkuotume kaimynų langų, nes paskui reikės nešti vyno butelį atsiprašymui, kaip man ir buvo, todėl rekomenduoju pasikišti apsaugą, ar tai lentą didesnę, kuri apsaugos jūsų kaimynus.

Nudžiūvus tinkui maniau, kad jau visai neblogai, galima dažyti sienas.

Patarimas, jeigu jau tinkui nudžiūvus sugalvosite taisyti, pavyzdžiui, pamatėt nelygumus, tai žinokite, kad skirsis spalva nudžiūvus, o dažai taip pat nebepaslėps ir jeigu norėsite tobulos sienos, reikės ją visą lygiai pertinkuoti.

Dažai...

Išsirinkau dažų spalvą tokią Nude (žinoma, visus dažus rinkitės skirtus lauko darbams). Su voleliu nudažius sienas apsidžiaugiau, kad graži spalva, tačiau kitą dieną atsikėlusi supratau, kad spalva nebepatinka. Sugalvojau, kad reikia paslėpti nelygumus, o tam labai tinka dekoratyvinis gruntas, kurį tepant specialiu voleliu gaunasi taškeliai, tepant riebesnį sluoksnį ir tada su voleliu gaunasi stambesni raštai, pagailint – mažesni.

Dekoratyvinis gruntas gali būti iš karto jūsų norimos splavos ir iš karto su raštais, tačiau man nutiko bėda... „Depo“ parduotuvėj išsirinkau spalvą Verona 95, mane perspėjo, kad gali būti šviesenė, nes kai susimala viskas, pašviesėja, o spalva turėjo gauti kaip turkio, vandenyno. Na ir ką, tepu ir žiūriu, kad spalva žydra! Buvo baisu, norėjau verkti, susinervinau, bet baigiau balkoną su tuo ką turiu. Taškeliai iškilę gavosi, tai tuo tarpu kol džiuvo žydrieji dažai, skubėjau pirkti tikrąją spalvą, kokios noriu. Pasiėmiau Verona 125 ir jau su sienų dažų voleliu perdažiau balkoną.

Grindys

Paruošimas toks pat kaip ir sienų. Išmušti, švariai nuvalyti, purškiamas gruntas, plytelių klijai, plytelės, kryziukai dedami į tarpus, tada nudžiūvus tarpus užpildome su medžiaga, skirta plytelių tarpams (lauko darbams, žinoma).

Plyteles keramikines pirkau iš „Senukų“, atrodo kaip laminatas, tačiau tai plytelės, 1 m2 kaina – 6,99 Eur, prireikė 3 m2. Išdžiūvus plytelių tarpams reikia kruopščiai nušveisti, bet tarpų negalima šlapinti su skuduru.

Turėklai

Prieš dažant nušveiskite su tokiu metaliniu ilgu daiktu, skirtu metalui šveisti. Pasiskolinau iš močiutės, ji ten visko turi.

Naudojau metalui skirtus juodus dažus. Paklausus konsultanto jis tikrai pasiūlys jums, aš pati išsirinkau, ėmiau mažiausią buteliuką, nes jo labai mažai reikia, dažiau su labai plonu makiažo šepetėliu.

Lentynelės vazonams

„Depo“ yra lentų skyrius, ėmiau pačias ploniausias. 3 m ilgio lentos kaina – 1,35 Eur. Pirkau jų iš karto 10 vnt., kad užtektų ir sienelei nuo kaimynų.

Viskas puikiai telpa į mašiną atlenkus kėdes.

Pirmiausia reikia susipjausti pjūkleliu, kokio ilgio lentynų norėsite, ir jau tada padengiam lentynas medžio apsaugai nuo drėgmės skirtais aliejinio pagrindo dažais. Spalvų yra įvairių, galite pasirinkti kokia tik jums tiks ir patiks. Džiuvo gan ilgai, apie dvi paras.

Lieka išsigręžti skylutes kur versite virvę: iš vienos pusės dvi skyles ir iš kitos.

Sujungiame apačioje lentos gabaliuku ir prigręžiam su vinimis.

Darome mazgą prie skylutės iš abiejų pusių pervėrus, kad lentyna būtų stabili. Ir kabinam kur jau norime.

Sėdima dalis iš palečių

Reikės dviejų palečių 120x80 cm. Perpjauname pusiau, kad liktų 60x40 cm. Tris dalis nudažome tais pačiais apsauginiais dažais medžiui ir paliekame dviem paroms džiūti. Paletes atidavė draugai, šiaip perkant vienos kaina – 30 Eur. Tikrai neapsimoka, manau, net nuėjus prie „Maximos“ rampos bus jų nemažai besimėtančių.

Kol džiūva dažai galima dažyti lentutes, skirtas sienelei, tais pačiais medienos dažais. Pamatuojame kokio ilgio ir aukščio norėsite ir jau dėliojame kaip patiems patinka. Aš dariau 90x100 cm.

Kai jau paletės ir lentutės nudžiūva, lieka viską sugręžti į krūvą. Dviejų aukštų paletės, tada pritvirtinam atlošą iš vienos paletės pusės, o tada sienelę prigręžiam prie paletės atramos iš nugaros pusės. Į tarpus pridėjau dirbtinių šakų su lapais, jas pirkau dirbtinių gėlių parduotuvėje, 1 vnt. kaina – 1 Eur, prireikė 14 šakų.

Paminkštinimas

Naudojau dvi senas antklodes ir dvi pagalves, iš „Jysk“ teko pirkti pledą, kurio kaina 2.99 Eur už vienetą, ėmiau du vienetus, tad minkštas kampas atsiėjo viso 6 Eur.

Apsiuvau viską rankomis ir tiek, kampuose įtvirtinau virvę ir pririšau prie sienelės, einant miegot įsinešu minkštąją dalį į vidų, kad nesulytų.

Gėlytės, vazonai jau pagal savo skonį.

Balkonas atsiėjo apie 250 Eur.

Rekomendacija: pabandykite patys, nesamdykite meistrų, neįsivaizduojate koks geras jausmas sėdėti aplinkoj, kurią padarei savom rankom. Prieš karantiną nemaniau, kad kada nors patiks tai daryti, o dabar, atrodo, radau savo naująją aistrą, tai yra atnaujinti daiktus, dėlioti dizainą, įsivaizduoti kaip atrodys ir tai išpildyti. Žinoma, esu labai dėkinga savo draugui, kuris dirbo statybose ir paaiškino kaip ką su kuo naudoti ir daryti.

Dabar sėdim laimingi balkone ir geriam arbatą!

Daugiau Gretos pagamintų daiktų galima rasti Instagrame @mise_greta.

comment Skaitytojų komentarai (0)

Rekomenduojamas video turinys


Taip pat skaitykite