Angle down Atgal

Įspūdingų formų jūrų žvaigždė užkariavo internetą: visgi tiesa labai paprasta

Cinoberio jūrų žvaigždės (Mediaster aequalis) yra garsios dėl savo sodrios raudonai–oranžinės spalvos ir penkių galūnių simetrijos.

Visgi, vienas šios rūšies atstovas susilaukė milžiniško internetinio populiarumo dėl tam tikrų savo kūno dalių, kurios nėra įprastai asocijuojamos su jūrų žvaigždėmis – jo išraiškingo užpakalio.

„Twitter“ vartotojas @Babyshoujo neseniai nufotografavo šią jūrų žvaigždę ir pasidalino nuotrauka, kurioje matomas įspūdingu pasturgaliu išsiskiriantis padaras, prisitvirtinęs prie uolienos Ramiojo vandenyno akvariumo parodoje Long Beach, Kalifornijoje.

Vis dėlto, ekspertai suskubo skelbti, kad šis „užpakalis“ tikrai nėra tai, kas atrodo iš pirmo žvilgsnio.

Cinoberio jūrų žvaigždės gyvena arti viršutinės atoslūgio linijos, ant uolingo rytinio Ramiojo vandenyno dugno, kur jų gyvenama teritorija tęsiasi nuo Žemutinės Kalifornijos į šiaurę, iki pat Aliaskos.

Ši dygiaodžių gyvūnų grupei priskiriama rūšis yra artima holoturijoms (dar vadinamoms jūrų agurkais), smėlio doleriams ir jūrų ežiams.

Ir ne, jūrų žvaigždės tikrai neturi „užpakalių“ – jų išeinamoji anga yra jų kūno centre.

Šioje nuotraukoje iš tiesų matome susitraukusius jūros žvaigždės galūnės raumenis, kurie įsitempė besilaikant uolienos.

Kadangi jūrų žvaigždės kūnas yra išsidėstęs vertikaliai, gravitacija lemia tai, kad šių padarų vidinės struktūros „susmunka“ ir taip yra sukuriamos formos, kurios kartais gali priminti žmogišką užpakalį, kaip ir matoma šioje nuotraukoje, aiškina specialistai.

Gismeteo.lt

comment Skaitytojų komentarai (0)

Taip pat skaitykite