Angle down Atgal

Išpjovė medžius, o aplinką pamiršo sutvarkyti?

Pilietiška gyventoja, dažnai važiuojanti valstybinės reikšmės keliu Kaunas – Marijampolė per Veiverius, neapsikentusi aplaidumo, pasidalino nenušienautų, usnimis ir kitomis aukštomis piktžolėmis apžėlusių pakelių nuotraukomis, klausdama, kas yra atsakingas už taip apleistus žemės plotus abipus senojo kelio ties nuoroda į Skriaudžius.

„Topolius šalia kelio iškirto, tačiau kelmams išrauti pinigų matomai neliko. Iš tiesų, Skriaudžiai labai nuskriausti. Kaip galima taip paniekinti lietuvišką žemę…“ – neūkiškumu piktinasi moteris, palyginimui pridėdama ir nuotraukų, kaip atrodo tvarkingai nušienautos pakelės Skriaudžių gyvenvietėje ties privačiais namais. „Skirtumai bado akis,“ – pastebi ji.
Veiverių seniūnijos seniūnas Vaclovas Ramanauskas, paprašytas pakomentuoti situaciją, atsiduso. Jis patvirtino, kad, atsiradus Via Baltica magistralei, kelininkai, ypač po įmonės reorganizacijos, skiria mažiau dėmesio per seniūniją vedančio valstybinės reikšmės kelio priežiūrai. Jis pasakojo, kad seni medžiai, minėtoje kelio atkarpoje kėlę pavojų eismo dalyvių saugumui, buvo išpjauti prieš porą metų, tačiau kelmai liko nesusmulkinti, pakelės apaugo piktžolėmis ir gadina vaizdą ne tik vietiniams gyventojams, bet ir pakeleiviams, rajono svečiams, atvykstantiems aplankyti netoliese esančio Skausmo kalnelio.
Seniūnija dėl tokios situacijos nepelnytai sulaukė gyventojų priekaištų. Seniūno teigimu, jis ir pernai, ir šiemet kreipėsi į Lietuvos automobilių kelių direkciją (LAKD) prie Susisiekimo ministerijos, prašydamas direkcijai priklausančio valstybinės reikšmės kelio Nr. 230 (Kaunas – Marijampolė) apsaugos zonoje iš abiejų kelio pusių nušienauti peraugusią žolę ir panaikinti kelmus, likusius po medžių pjovimo. „Nesutvarkyta pakelė atrodo labai neestetiškai ir platina piktžoles aplinkiniuose laukuose,“ – rašoma paskutiniame, 2019 m. liepos 31 d. rašte, į kurį atsakymo dar negauta.
Veiverių seniūnija į Direkciją buvo kreipusis ir dėl prie šio kelio esančio labai apleisto, žolėmis apaugusio pėsčiųjų ir dviračių tako tarp Mauručių ir Veiverių, tuomet buvo reaguota operatyviai, ir žolė nušienauta.
Šių metų sausį seniūnas Vaclovas Ramanauskas, atsižvelgdamas į gyventojų prašymus bei Veiverių seniūnijos išplėstinės seniūnaičių sueigos nutarimą, pakartotinai kreipėsi į Direkciją ir dėl būtinybės rekonstruoti šį pėsčiųjų ir dviračių taką. Prašymas motyvuotas tuo, kad šioje kelio atkarpoje yra labai intensyvus eismas, kuris kelia pavojų Veiverių gimnazijos ir Skriaudžių pagrindinės mokyklos mokiniams, vykstantiems į pamokas ir namus, taip pat yra būtinas nemažos dalies gyventojų susisiekimui su seniūnijos centru, svarbus turistams, norintiems saugiai pasiekti seniūnijos lankytinas vietas.
LAKD atstovas seniūnijai atsakė, jog „per 2019 m. įvertins visų prie valstybinės reikšmės kelių esančių pėsčiųjų ir dviračių takų būklę, o turint duomenis apie esamą pėsčiųjų ir dviračių takų tinklą, bus nagrinėjamas naujų takų plėtros poreikis ir sudaroma darbų atlikimo bendra prioritetinė eilė.“ Tai reiškia – pagal poreikius ir galimybes…
Dalė Lazauskienė

comment Skaitytojų komentarai (0)

Taip pat skaitykite