Angle down Atgal

Įspėjimas visiems barams. Teismas padėjo tašką ginče ar plastikinė tara yra grafinas

Narkotikų, tabako ir alkoholio kontrolės departamentas (NTAKD) 2018 m. birželio 28 d. skyrė vienai Šiaulių įmonei baudą už Alkoholio kontrolės įstatymo nuostatų pažeidimus. Nustatyta, kad Įmonės darbuotoja neblaiviam pirkėjui įstatyme nustatytu draudžiamu laiku pardavė 6 plastikinius vieno litro talpos butelius alkoholinio alaus.

Įmonė, nesutikdama su priimtu nutarimu, skundė jį teismui. Vienas iš įmonės skundo argumentų, kad plastikinė tara, į kurią buvo išpilstytas alus yra vartojimui vietoje skirti grafinai.

Lietuvos vyriausiasis administracinis teismas 2019 m. spalio 23 d. galutine ir neskundžiama nutartimi atmetė Įmonės skundą kaip nepagrįstą ir konstatavo, kad alus supiltas į vienkartinę plastikinę tarą yra ne grafinas, o neužsuktas plastikinis butelis. Tokį išpilstymo ir vartojimui vietoje pateikimo būdą teismas prilygino alkoholinio gėrimo pardavimą atidarytoje pakuotėje, ką nuo 2018 m. sausio 1 d. įstatymų leidėjas uždraudė. Teismas konstatavo, kad Įmonės pasirinktos priemonės, kuriomis siekiama užtikrinti alkoholinių gėrimų vartojimą vietoje, nėra pakankamos. Su teismo sprendimu galite susipažinti čia.

Šiaulių miesto savivaldybės informacija

comment Skaitytojų komentarai (0)

Taip pat skaitykite