REDAKCIJA REKOMENDUOJA
SUSIJĘ STRAIPSNIAI
Gamta2020 m. Rugsėjo 16 d. 13:20

Įspėjimas vairuotojams: Kuršių nerijoje prasidėjo gyvūnų migracija

Klaipėda

Asociatyvi Pexels.com nuotr.

Reporteris IngaŠaltinis: Etaplius.lt


146005

Kuršių nerijos nacionalinio parko specialistai įspėja vairuotojus apie kelyje gerokai dažniau pasirodančius miško gyvūnus. Gamtininkai skelbia, kad prasidėjo rudeninė migracija ir ruja.

„Atėjus rudeniui eismo sąlygas apsunkina ne tik vis dažniau iškrentantis lietus, ar rytais pasitinkantis rūkas, bet ir migruojantys gyvūnai. Briedžiai, stirnos ir kiti žvėrys vaikšto iš vienos miško pusės į kitą kirsdami kelią ir ieškodami maisto. Nemaža tikimybė kelyje susidurti su miško žvėrimis ir jų rujos metu. Briedžiai rujoja iki spalio vidurio, tokiu metu yra labai judrūs, aktyvūs visą parą, jų galima tikėtis netradicinėse žvėrių laikymosi vietose. Reikia suprasti, kad gyvūnai eina savo keliais, kuriuos kerta žmonių nutiesti keliai. Taigi, žmogaus nutiestas kelias yra kliūtis gyvūnui, kuris jį turi įveikti vedamas instinkto.

Važiuojant miškingais keliais būtina priimti protingus sprendimus: neignoruoti įspėjamųjų ženklų, būtina sumažinti greitį ir atidžiai stebėti kelią bei tai, kas vyksta šalia jo. Žinojimas keleto svarbių miško gyventojų įpročių, taip pat gali padėti visiems vairuotojams: žvėrys aktyvūs vakare ir anksti ryte, kelios valandos saulei nusileidus ir 1 valanda prieš auštant. Dažniausiai tuomet kelyje sutiksite stirną, briedį ar kitą žvėrį, nes tai yra metas, kai jie keliauja į savo maitinimosi vietas. Taip pat verta atkreipti dėmesį, jog jei kelią perbėgo stirna, šernas ar kitas gyvūnas, labai didelė tikimybė, jog paskui ją tuoj išlėks antras, visas jų būrys arba jaunikliai, todėl patariama stabdyti transporto priemonę ir šiek tiek palaukti pakelėje. Išvydę žvėrį, pro jį važiuokite itin lėtai ir atsargiai, nemirksėkite tolimosiomis žibintų šviesomis ir nenaudokite garsinio signalo – išgąsdintas gyvūnas gali sutrikti ir tapti neprognozuojamu“, – socialiniame tinkle vairuotojus įspėjo Kuršių nerijos nacionalinio parko specialistai. 

Taip pat gamtininkai pasakoja kaip elgtis, jei vis dėlto nelaimė įvyko: „Jei susidūrimo su gyvūnu išvengti vis dėlto nepavyko, reikia skambinti į Bendrąjį pagalbos centrą, 112. Atvykusi policija užfiksuos įvykį, o sužeistu gyvūnu pasirūpins arba žuvusio gyvūno kūną paims medžiotojai ar miestų ribose sanitarinės tarnybos. Jei po susidūrimo negyvas žvėris lieka gulėti ant važiuojamosios kelio dalies, prie jo būtina padėti avarinio sustojimo ženklą, kad apie kliūtį būtų įspėti kiti vairuotojai“.

 



REDAKCIJA REKOMENDUOJA