Angle down Atgal

Įspėja poilsiautojus: po maudynių viename Lietuvos ežere gali atsirasti skausmingas bėrimas ir niežulys

Viename Dzūkijos ežere – pavojinga situacija. Praėjusį savaitgalį čia poilsiavę žmonės po maudynių vandenyje pasijuto blogai. Situacija greičiausiai nesikeis iš šį savaitgalį, tad maudytis Dusios ežere reikėtų atsargiai.

Artėjant itin karštam savaitgaliui Metelių regioninio parko direkcija penktadienį išplatino perspėjimą poilsiautojams.

„Išlieka didelė rizika, kad po maudymosi Dusios ežere gali atsirasti stambūs stipriai niežtintys odos išbėrimai. Negalavimas pasireiškia ne visiems žmonėms ir ne visose Dusios pakrantėse. Didžiausia rizika pietinėje Dusios dalyje, kur vandens temperatūra vakarais pakyla net iki 26 0C. Šis negalavimas - šistosominis cerkarinis dermatitas.

Rugpjūčio 8 ir 9 dienos savaitgalį šie nemalonūs pojūčiai pasireikšdavo poilsiautojams, kurie maudėsi maudykloje pietrytinėje Dusios ežero pakrantėje netoli lankytojų centro. Sveikatos negalavimus stipriau pajausdavo vaikai. Sveikatos sutrikimai nepasireiškė žmonėms, kurie maudėsi Metelio ežere.

Šistosomų lervos yra aktyvios labai šiltame vandevyje. Tai vandens paukščių platinamas plika akimi nematomas parazitas. Vėsiame vandenyje parazitai laikinai būna neaktyvūs ir tūno vandens moliuskuose (sraigėse).

Patariame poilsiui rinktis Metelio ežerą arba rytinėje Dusios dalyje esančias privačias stovyklavietes bei kaimo turizmo sodybas.

Riziką galima sumažinti, jeigu prieš lipant į vandenį odą ištrinsite alkoholiniu losjonu ar būsit nusiprausę su muilu. Išlipus iš vandens reikėtų energingais judesiais nusausinti odą su rankšluosčiu. Niežuliu pojūtį gali sumažinti priešalerginiai vaistai.

Švetinį savaitgalį lankytojų centras nedirbs. Kviečiame ir toliau keliauti Metelių regioninio parko pėsčiųjų pažintiniais takai bei maršrutais aplink Dusios bei Metelio ežerus“, – pranešė Metelių regioninio parko direkcija.

Komentarų skiltyje atsirado ir nuo bėrimo nukentėjusių žmonių. „Po praeito savaitgalio dar vis turim... Geriam priešalerginius vaistus ir tepame Psilo balzamu. Žinom, ne pirmas kartas, bet Dusia yra nuostabi, o bėrimai praeis“, – parašė viena regioninio parko lankytoja, viešai pasidalijusi išbertos rankos nuotrauka.

„Prieš 10 metų nuo šio ežero buvo išbėrę. Tai baisu, bėrimus stipriai niežti, visą kūną išberia. Padėjo tik kalio permanganatas. Tai, kaip supratot, 10 metų ten kojos nekeliam. Mums nepadėjo tabletės nuo alergijos...“, – patirtimi dalijosi kita internautė.

comment Skaitytojų komentarai (1)

Taip pat skaitykite