Ispanijos vyrų krepšinio rinktinė laimėjo pasaulio čempionatą

Lietuva
er Guiri
Budintis Budėtojas Etaplius žurnalistas
Šaltinis:  Etaplius.lt

Pasaulio vyrų krepšinio čempionatas pasiekė savo finišo tiesiąją. Didžiajame turnyro finale Ispanijos krepšininkai pademonstravo čempionų vardo vertą žaidimą ir 95:75 (23:14, 20:17, 23:16, 29:28) nugalėjo Argentiną.

Ispanai planetos pirmenybes laimėjo antrą kartą per šalies istoriją. Kol kas La Roja finaluose žaidžia tobulai – laimėjo du iš dviejų. Įdomu, jog tai vos trečiasis kartas, kuomet rinktinė pasaulio čempionate patenka tarp keturių stipriausių komandų.

Argentina finale žaidė pirmą kartą nuo 2002 metų, kuomet iškovojo sidabrą. Vienintelį čempionų trofėjų jie iškovojo prieš 69 metus – 1950 metais.

Ispanijos rinktinėje net šeši krepšininkai pelnė dviženklį taškų skaičių. Rezultatyviausiai žaidė 20 taškų pelnęs Ricky Rubio. Įžaidėjas taip pat sugriebė ir 7 kamuolius.

Argentinos rinktinėje blankias rungtynes sužaidė ekipos lyderiai Facundo Campazzo ir Luisas Scola. Pastarasis pirmuosius savo taškus pelnė tik trečiojo kėlinio antroje pusėje.

Ispanija: R.Rubio 20 (7 atk. kam.), S.Llullas 15, M.Gasolis 14 (7 atk. kam., 7 rez. perd.), R.Fernandezas (10 atk. kam.) ir broliai Hernangomezai po 11.

Argentina: G.Deckas 24, N.Laprovittola 17, F.Campazzo 11 (8 rez. perd.), L.Scola 8 (1/10 met.).