Ispanas R. Nadalis laimėjo 21-ą „Didžiojo kirčio“ titulą

Pasaulis
Reporteris Edita Etaplius žurnalistas
Šaltinis:  Etaplius.lt

Ispanijos teniso žvaigždė Rafaelis Nadalis sekmadienį „Didžiojo kirčio“ turnyro „Australian Open“ finale po ilgos kovos nugalėjo rusą Daniilą Medvedevą, nepaisant to, kad pralaimėjo pirmuosius du setus.

R. Nadalis laimėjo rezultatu 2:6, 6:7 (5:7), 6:4, 6:4, 7:5.

Varžovai aikštėje praleido 5 valandas ir 24 minutes.

D. Medvedevas Teniso profesionalų asociacijos (ATP) reitinge užima antrą, R. Nadalis – penktą vietą.

Ispanas iškovojo 21-ąjį – rekordinį –„Didžiojo kirčio“ („Grand Slam“) titulą. Ankstesnį rekordą R. Nadalis dalijosi su serbu Novakasu Djokovičiumi (Novaku Džokovičiumi) ir šveicaru Rogeriu Federeriu (Rodžeriu Federeriu).

Kartu tai yra antras kartas, kai R. Nadalis laimėjo Australijos atvirąjį čempionatą. Pastarąjį kartą tai įvyko 2009 metais.

D. Medvedevas pralaimėjo antrą „Australian Open“ finalą iš eilės. Prieš metus rusas pralaimėjo dabartiniame turnyre nedalyvavusiam N. Džokovičiui, Australijos institucijoms panaikinus vizą nuo koronaviruso neapsiskiepijusiam ir iš šalies deportuotam serbui.

„Didžiojo kirčio“ turnyrų serija yra prestižiškiausia teniso pasaulyje ir apima keturis turnyrus: Australijos atvirąjį čempionatą (Australian Open), Prancūzijos atvirąjį čempionatą (Roland Garros), JAV atvirąjį čempionatą (US Open), taip pat Vimbldono turnyrą JK. Kiekvieno „Didžiojo kirčio turnyro“ nugalėtojas gauna 2 tūkst. reitingo taškų.

Bendras „Australian Open 2022“ prizinis fondas siekia beveik 54 mln. JAV dolerių.