Angle down Atgal

Įsimintiniausiu 2020-ųjų Kauno menininku išrinktas šokėjas ir choreografas M. Stabačinskas

Įsimintiniausiu praėjusių metų Kauno miesto menininku pripažintas šokėjas ir choreografas Mantas Stabačinskas. 23-ią kartą surengtuose rinkimuose iš viso dalyvavo devyni pretendentai, pranešė Kauno menininkų namai.

ELTA skelbė, kad visus nominantus konkursui buvo pasiūliusios įvairios kūrybinės sąjungos bei kultūros organizacijos. Nugalėtoją rinko teatro, šokio, fotografijos, kino bei architektūros ekspertai. Vertinimo komisijoje buvo dvi teatrologės – šiuolaikinio šokio kritikė Silvija Čižaitė-Rudokienė bei doc. dr. Rūta Mažeikienė, architektūrologė doc. dr. Jūratė Tutlytė, kino ir teatro režisierius Jonas Tertelis, fotomenininkas ir menotyrininkas dr. Tomas Pabedinskas. Pasak Kauno menininkų namų pranešimo, pirmą kartą rinkimuose nominuotas M. Stabačinskas komisijos buvo pastebėtas dėl brandžios kūrybos bei aktyvios visuomeninės veiklos.

„Komisijos nariai Mantą įvardijo kaip stiprų, Kauno vėliavą nešantį ir kuriantį šiuolaikinio šokio menininką. Kartu pažymėjo, kad jo aktyvus, nuoširdus dalyvavimas projektinėse veiklose su skirtingomis bendruomenėmis ne tik tiesiogiai veikia įvykių dalyvius, žiūrovus, bet inspiruoja ir kitų grupių naujas iniciatyvas“, – teigė komisijos pirmininkas, teatro režisierius J. Tertelis.

Teatrologė doc. dr. R. Mažeikienė išskyrė kelis M. Stabačinsko projektus, kurie buvo ryškūs praėjusių metų kultūriniai įvykiai, ir pabrėžė, kad labiausiai imponuojančia šio menininko veiklos charakteristika galima pripažinti plačią, šiuolaikinio šokio ribas peržengiančią kūrybą, kurioje profesionalumas dera su jautriu požiūriu į aplinką ir bendruomenę.

„Šokio filme „Somaholidays“, kuris buvo sukurtas Kauno „Fortūnos“ diplomu apdovanoto šiuolaikinio šokio spektaklio pagrindu, Mantas atsiskleidžia kaip vienas įdomiausių ir profesionaliausių Lietuvos šiuolaikinio šokio šokėjų. Taip pat jis sukūrė unikalią choreografiją pernai „Fortūnos“ statulėle apdovanotam režisierės K. Žernytės spektakliui „Supergalios“, kuriame dirbo su skirtingas fizines negalias turinčiomis aktorėmis. Būtina paminėti ir jo organizuotas kūrybines laboratorijas su negalią turinčių asmenų centro „Korys“ bendruomene. O prisiminusi šio menininko dalyvavimą šokio teatro „Dansema“ projektuose („Šokio pirmadieniai“ kūdikiams ir jų tėvams, šokio spektaklis „Laikrodininkas“), taip pat ir gyvo šokio instaliacijoje „Greenhouse“ MO muziejuje, sakyčiau, kad praėjusiais metais matėme labai įvairiapusišką Manto kaip šokėjo, choreografo, atlikėjo, bendruomenes įtraukiančio menininko kūrybinę veiklą“, – vardijo teatrologė.

ELTA primena, kad įsimintiniausiu 2020 metų Kauno miesto menininku taip pat pretendavo tapti Kauno šokio teatro įkūrėja „Aura“ įkūrėja, choreografė ir pedagogė Birutė Letukaitė, režisierius Gytis Padegimas, architektas ir gidas Algimantas Grigas, architektai Šarūnas Kiaunė ir Asta Kiaunienė, videomenininkas ir režisierius Marius Paplauskas, šokėja ir choreografė Vilma Pitrinaitė, fotomenininkas Donatas Stankevičius ir performanso menininkė Vaida Tamoševičiūtė.

Kauno menininkų namai, anot šios miesto savivaldybės įstaigos atstovų, taip pat kvietė rinkti įsimintiniausią 2020 metų Kauno miesto ir rajono kultūros iniciatyvą. Kandidatus siūlyti galėjo kultūros kūrėjai bei visi kiti ja aktyviai besidomintys. Sudarytame sąraše – 30 pernai veikusių iniciatyvų. Tai – sugebėję prisitaikyti prie sudėtingų sąlygų projektai, įgyvendinti tiek gyvai, tiek virtualiai. Įsimintiniausia pernykšte iniciatyva taps nominacija, surinkusi daugiausia visuomenės ir specialiai rinkimams sudarytos komisijos balsų. Jai atiteks 800 eurų premija. Nugalėtoją žadama paskelbti šį penktadienį.

ELTA

comment Skaitytojų komentarai (0)

Rekomenduojamas video turinys


Taip pat skaitykite