Notice: Undefined index: etapliusAdmin in /home/alfa/subdomains/etaplius/straipsnisDESKTOP.php on line 3
ETAPLIUS - Kalėdines eglutes bus galima sodinti Marijampolės eglučių skvere
REDAKCIJA REKOMENDUOJA
SUSIJĘ STRAIPSNIAI
Aktualijos2021 m. Gruodžio 7 d. 14:00

Kalėdines eglutes bus galima sodinti Marijampolės eglučių skvere

Marijampolė

Marijampolės sav. nuotr.

Reporteris EditaŠaltinis: Etaplius.lt


196723

Kalėdinis laikotarpis į mūsų namus atneša šilumą ir jaukumą, kuriuos kuriame pasitelkdami įvairias dekoracijas ir papuošimus. Pats svarbiausias puošybos akcentas – kalėdinė eglutė. Vis dažniau į namus parsinešame eglutę pasodintą vazone.  Tą daryti skatina ne tik viltis, kad eglutė išstovės visą šventinį laikotarpį ir ilgiau nepradės  berti savo spyglių, bet ir noras ją pavasarį pasodinti atgal į žemę, taip  suteikiant jai antrą „gyvenimą“ ir saugojant gamtą.  Tačiau, kartais nutinka taip, kad  pavasario šios eglutės nesulaukia arba pasodintos neprigyja, todėl dalinamės keletu patarimų kurie padės išsaugoti eglutę iki pavasario.

Kaip išsirinkti eglutę?

Svarbiausia išsirinkti kokybišką medelį. Kaip ir kertamos eglutės, taip ir parduodamos vazonuose yra auginamos specialiose kalėdinių eglučių plantacijose. Kalėdinės  eglutės, skirtingai nuo dekoratyvinių augalų, skirtų tolesniam auginimui, nėra auginamos vazonuose, taip pat jas  auginant nėra formuojamas šaknynas, kuris leistų augalui  lengviau prigyti ar visai nejausti persodinimo, todėl rinktis kalėdinę eglutę reikėtų tiesiai iš vietinių augintojų arba medelynuose. Paprastai tokiose vietose  galima iš anksto rezervuoti patikusią eglutę ir paprašyti ją iškasti taip, kad pavasarį ją būtų galima pasodinti atgal į žemę. Įprastai eglučių pardavimo aikštelėse, prekybos centruose eglučių šaknynu ir priežiūra iki pardavimo nėra rūpinamasi, didesni eglučių kiekiai kasami dar spalio mėnesį, tada keliauja į prekybos vietas, kur taip pat daug dėmesio jų priežiūrai neskiriama, todėl natūralu, kad pavasario sulaukti jos turi daug mažiau galimybių.

Kaip prižiūrėti eglutę?

Įsigijus eglutę svarbu neskubėti jos įnešti į šiltą patalpą, ypač jei lauke neigiama temperatūra ir vazonas su šaknimis sušąlęs į ledą. Reikėtų pasistengti, kad kalėdinė eglutė kambario temperatūrą  pasiektų per keletą kartų. Pirmiausia eglutę įnešame į teigiamos temperatūros patalpą, laiptinę ar garažą, svarbu kad būtų šviesu ir temperatūrų skirtumas nebūtų labai didelis. Taip eglutę palaikome keletą dienų, kol atšyla šaknynas, eglutė adaptuojasi prie temperatūros pokyčių. Tuomet eglutę paliejame vandeniu ir galime nešti į kambarį.

Papuošus eglutę labai svarbu ją nuolat laistyti, neleidžiant perdžiūti šaknynui. Tai ypač aktualu eglutei stovinčiai ant šildomų grindų ar ten kur labai sausas oras. Po švenčių nupuošus eglutę, reikėtų neskubėti jos išnešti į lauką. Kaip ir įnešimo metu taip ir į lauką reikėtų išnešti per kelis etapus, į vis vėsesnę patalpą, taip pamažu eglutę vėl adaptuojant prie temperatūros pokyčių. Prieš išnešant į lauką labai svarbu eglutę gerai palaistyti, kad ji neužšaltų sausa. Taip pat esant permainingiems orams reikėtų pasižiūrėti, kad lauke stovinti eglutė neperdžiūtų.

Kalėdinę eglutę pasodinkite eglučių skvere

Tik tinkamai pasirūpinę kalėdine eglute galėsime tikėtis, kad pavasarį ją pasodinus, eglutė prigis ir dar ilgai mus džiugins augdama gamtoje. Sodindami eglutę savo privačioje valdoje turėtumėte įvertintai tai, kad eglės išauga iki 20 ir daugiau metrų aukščio, todėl šių medžių nereikėtų sodinti arti gyvenamųjų namų ar kitų pastatų.

Pasak Marijampolės savivaldybės Žaliosios politikos formavimo ir įgyvendinimo darbo grupės pirmininko, Tarybos nario  Karolio Dvylio, gyventojai savo kalėdines eglutes galės pasodinti ir eglučių skvere: „Darbo grupės siūlymu greta Vasaros ir Jono Prano Aleksos gatvių sankryžos suformuotame specialiai tam skirtame Eglučių skvere gyventojai, neturintys tinkamos vietos savo sklypuose, galės pasodinti kalėdinę eglutę. Tikimės, kad ši iniciatyva prisidės prie švaresnės ir tausojančios aplinką Marijampolės kūrimo“.

Tiesa, nereiktų skubėti persodinti eglutės į žemę. Reikia sulaukti ne kalendorinio, o realaus pavasario, kai įšalas jau bus visiškai išėjęs. Tinkamas laikas persodinimui dažniausiai būna balandžio mėnuo.



REDAKCIJA REKOMENDUOJA