Notice: Undefined index: etapliusAdmin in /home/alfa/subdomains/etaplius/straipsnisDESKTOP.php on line 3
ETAPLIUS - Išėjus iš partijos ragina palikti Tarybą ir vicemero postą
REDAKCIJA REKOMENDUOJA
SUSIJĘ STRAIPSNIAI
Politika2017 m. Liepos 12 d. 16:38

Išėjus iš partijos ragina palikti Tarybą ir vicemero postą

Šiauliai

Budintis BudėtojasŠaltinis: Etaplius.lt


9212

Praėjusią savaitę apie 70 Šiaulių socialdemokratų nusprendė pasitraukti iš Lietuvos socialdemokratų partijos (LSDP). Tarp jų – ir Šiaulių vicemeras, Tarybos narys Domas Griškevičius. Buvę D. Griškevičiaus kolegos kategoriški jauno politiko akibrokštui: ragina jį atsisakyti Tarybos nario mandato, o kartu – ir vicemero posto.

Tapkite mūsų draugu „Facebook“ ir sekite svarbiausias naujienas!

Nebe pirmas konfliktas

Iš socialdemokratų partijos praėjusią savaitę su kitais 70 narių pasitraukė ir miesto savivaldybės administracijos Socialinių reikalų departamento direktorius Deividas Petrolevičius bei vienas aktyviausių jaunųjų socialdemokratų lyderių Malikas Agamalijevas.

Tačiau daugiausiai kritikos dėl pastarųjų savaičių įvykių sulaukė D. Griškevičius. Priminsime, kad buvusių bendrapartiečių rūstybę jis užsitraukė dar kadencijos pradžioje, kai be partijos pritarimo prisijungė prie valdančiosios koalicijos ir už tai gavo vicemero postą. Taryboje kilus audroms, politikas Tarybos narių buvo pašalintas iš vicemero posto, tačiau miesto meras Artūras Visockas per teismą sugebėjo D. Griškevičių grąžinti į darbą – sudarė su juo taikos sutartį.

Rinko socialdemokratą, gavo ...

Šįkart Šiaulių socialdemokratų lyderiai D. Griškevičiui dar griežtesni. Jų nuomone, jaunasis politikas turėtų atsisakyti Tarybos nario mandato.

"Mano nuomone, jeigu D. Griškevičius buvo išrinktas pagal socialdemokratų sąrašą, vadinasi, jis turi socialdemokratams prijaučiančių rinkėjų mandatą. Jeigu jis nėra tos partijos narys, mandatą turėtų perleisti kitam žmogui, kuris atsovautų socialdemokratų partiją", – sako LSDP miesto skyriaus pirmininkas Edvardas Žakaris.

Tokios pačios pozicijos laikosi ir jo pavaduotojas, antrasis Šiaulių vicemeras Justinas Sartauskas: "Pasakykite, kas dabar atstovauja tuos žmones, kurie rinko socialdemokratą D. Griškevičių? Juk žmonės, eidami į rinkimus, pirmiausia pažymi partiją ir tik po to žmogų partijoje, kuris jų manymu ją geriausiai reprezentuoja."

"Jeigu laimėjau, tai aš, jeigu pralaimėjau, tai partija"

Įdomi detalė: jeigu D. Griškevičius atsisakytų Tarybos nario mandato, netektų ir vicemero posto, nes vicemerais gali tapti tik Tarybos nariai.

Tiesa, ir E. Žakaris, ir J. Sartauskas įsitikinę, kad D. Griškevičius iš valdžios nesitrauks. "Niekas negali jo priversti tai padaryti. Yra šalių, kuriose įstatymu namatyta, kad, jeigu tu laimėjai rinkimus į tam tikro politinio pasitikėjimo postus, priklausydamas tam tikrai partijai, išeidamas iš tos struktūros, turi išeiti ir iš visų postų. Bet pas mus Lietuvoje tokie dalykai suvokiami kitaip. Iš partijų žmonės pasitraukia, tačiau gal tik vienas kitas yra atsisakę mandatų, postų. Jeigu laimėjau, tai aš, jeigu pralaimėjau, tai partija", – apgailestauja J. Sartauskas.

Etatinis blogietis

Pats D. Griškevičius tik juokiasi, girdėdamas buvusių bendrapartiečių kalbas. "Buvau blogas socialdemokratas. Dabar nebe socialdemokratas, bet vis tiek blogas", – sako jis.

Nei iš Tarybos, nei iš vicemero posto D. Griškevičius trauktis neketina. "Aš dalyvavau rinkiminėje kompanijoje, agitavau už partiją, atnešiau jai balsų. Daugelis rinko mane kaip D. Griškevičių-socialdemokratą, o ne kaip socialdemokratą-D. Griškevičių. Todėl kolegoms palinkėčiau labiau koncentruotis į darbus, o ne į santykių aiškinimąsi. Tai yra viena priežasčių, kodėl pasitraukiau iš partijos: norėjau dirbti, kurti, o ne aiškintis santykius, nes nuo to, manau, visi pavargo", – teigia D. Griškevičius.

Buvę socialdemokratai į jokią kitą partiją perbėgti neketina – planuoja kurti nevyriausybinę organizaciją.



REDAKCIJA REKOMENDUOJA