Angle down Atgal

Išdalyti LRT apdovanojimai „Auksinės bitės"

Sausio 31 d. iškilmingos ceremonijos metu Vaidilos teatre Vilniuje buvo išdalyti garbingi LRT apdovanojimai „Auksinės bitės 2019".

„Prabėgusius metus apibendrinantys apdovanojimai „Auksinės bitės" – graži ilgametė LRT tradicija, o kartu ir svarbus įvertinimas. LRT dirba beveik 600 darbuotojų – daug talentingų ir kūrybingų žmonių, nemaža dalis jų – už kadro. Tačiau visų jų indėlis yra svarbus kuriant modernų ir patikimą visuomeninį transliuotoją", – sako LRT generalinė direktorė Monika Garbačiauskaitė-Budrienė.

Skulptoriaus Romualdo Kvinto kurtos statulėlės įteiktos labiausiai praėjusiais metais savo darbais ir iniciatyvomis pasižymėjusiems LRT darbuotojams, kuriuos išrinko patys kolegos. LRT žiūrovai ir klausytojai LRT.lt portale vykusio balsavimo metu rinko geriausius radijo laidų ir TV laidų vedėjus. Metų radijo laidų vedėja išrinkta Živilė Kropaitė, LRT RADIJO eteryje vedanti laidas „Lietuvos diena" ir „10–12". Metų TV laidų vedėja tapo Aistė Plaipaitė, vedanti LRT TELEVIZIJOS laidą „Žinios". Kolegoms video linkėjimus Aistė atsiuntė iš užsienio, kur šiuo metu ji atostogauja.

„Metų misijos ambasadoriumi" kolegos išrinko žurnalistę, LRT TELEVIZIJIJOS laidos „Panorama" vedėją Eglę Bučelytę. Ši nominacija skiriama LRT darbuotojui, kuris, kolegų vertinimu, puoselėja LRT vertybes ir savo kasdieniu darbu padeda įgyvendinti LRT misiją. Iki paskutinės akimirkos Sausio 13-osios naktį eteryje dirbusi žurnalistė E. Bučelytė yra tapusi profesionalaus žurnalistinio darbo simboliu.

„Metų debiutu" LRT kolegos išrinko reporterę Simoną Vasiliauskaitę, kuri sėkmingai debiutavo kaip tiesioginės informacinės radijo laidos „60 minučių" vedėja. Be to, Simona pernai debiutavo ir TV eteryje – Baltijos kelio 30-mečio minėjimo metu keliavo Baltijos keliu, rengė reportažus ir vedė specialiąsias laidas TV eteriui.

Darbščiausiam ir labiausiai savo darbais kitus įkvepiančiam kolegai skirtas „Metų bitės" apdovanojimas įteiktas TV naujienų tarnybos prodiuseriui Zigmui Zaikinui, kurio rankose daug laidų – ir „Dienos tema", ir „Savaitė", ir „LRT Forumas", ir kasdienės žinių laidos „Panorama" bei „Žinios".

„Metų profesionalo" apdovanojimas, kuris yra skiriamas už kadro dirbančiam LRT darbuotojui, įteiktas vyriausiajam TV naujienų tarnybos operatoriui Evaldui Petrauskui, kurio objektyvas fiksavo svarbiausius praėjusių metų įvykius, tarp kurių – Baltijos kelio 30-mečio minėjimas, 1863–1864 metų sukilimo vadų ir dalyvių laidotuvės.

„Metų žurnalisto" nominacijoje nugalėtoja tapo Nemira Pumprickaitė, vedusi ir prezidento rinkimų debatus, ir iš Simono Daukanto aikštės Vilniuje tiesiogiai transliuotą prezidento rinkimų nakties renginį.

„Metų projekto žmogumi" išrinktas LRT.lt portalo žurnalistas Jonas Deveikis, kuris keliavo Baltijos keliu ir rengė publikacijas Baltijos kelio 30-mečio tema.

Portalo LRT.lt darbuotojams skirtoje nominacijoje „Metų.LT" nugalėtoju tapo fotografas Edvard Blaževič, kuriam pernai pavyko užfiksuoti įsimintinų Lietuvos politinio gyvenimo kadrų.

„Metų reitingo" nominacijoje laimėjo LRT TELEVIZIJOS laida „Laba diena, Lietuva", ištisus metus nuosekliai auginusi auditoriją.

Metų fraze LRT darbuotojai išrinko Baltijos kelio 30-mečio minėjimo šūkį „Tegul žydi laisvė".

„Auksinių bičių" apdovanojimų vakare dalyvavo daugiau nei 300 LRT darbuotojų. Vakaro metu buvo parodyti specialiai renginiui apie kiekvieną iš nugalėtojų sukurti vaizdo siužetai. Jų autoriai – LRT režisieriai Raimonda Katiliūtė ir Armas Rudaitis. Siužetuose pasakojimais apie nugalėtojus dalinosi ne tik kolegos – linkėjimus laimėtojams siuntė jų artimieji ir garsūs šalies žmonės. Renginio metu grojo vieno ryškiausių Lietuvos džiazo muzikantų Vytauto Labučio vadovaujamas saksofonų kvartetas „Keturi vėjai".

Reportažą iš renginio LRT TELEVIZIJOS laida „Labas rytas, Lietuva" parodys šį šeštadienį, vasario 1 dieną.

Visų 11 nominacijų nugalėtojai

Metų misijos ambasadorius: Eglė Bučelytė

Metų debiutas: Simona Vasiliauskaitė

Metų reitingas: „Laba diena, Lietuva"

Metų.LT: Edvard Blaževič

Metų profesionalas: Evaldas Petrauskas

Metų projekto žmogus: Jonas Deveikis

Metų bitė: Zigmas Zaikinas

Metų žurnalistas: Nemira Pumprickaitė

Metų radijo laidų vedėjas: Živilė Kropaitė

Metų TV laidų vedėjas: Aistė Plaipaitė

Metų frazė: „Tegul žydi laisvė"

comment Skaitytojų komentarai (0)

Taip pat skaitykite