Pabaiga. Trečiadienį buvo baigtas demontuoti šalia Šiaulių katedros ir miesto Savivaldybės pastato buvęs betoninis obeliskas. (Audronio Rutkausko nuotr.)
Angle down Atgal

Išardytas sovietinės armijos karių palaidojimo vietoje stovėjęs postamentas su obelisku

Trečiadienį baigiamos rekonstruoti Šiaulių Prisikėlimo aikštės prieigose buvo išardytas sovietinės armijos karių palaidojimo vietoje stovėjęs postamentas su obelisku. Nuo postamento buvo nuimtos granito plokštės, o betoninė jo dalis išardyta ir išvežta.

Nepasitenkinimas dėl sovietų armijos karių kapų Šiaulių centre truko maždaug penkerius metus. Ilgą laiką sovietų karių kapavietės naikinti nesiryžta dėl didžiulio politinio pasipriešinimo. Tam priešinosi karo veteranų grupė, o į Savivaldybę atvykę Rusijos ambasados atstovai bandė tikinti, jog monumento negalima judinti.

Buvo siūlančiųjų kapines apskritai iškelti, bet šis siūlymas buvo atmestas, paaiškėjus, kad kapinės yra įtrauktos į Lietuvos nekilnojamųjų vertybių registrą. Galiausiai išsiaiškinta, kad nekilnojamąja vertybe buvo pripažintos tik pačios kapinės, o ne paminkliniai akmenys ir obeliskas.

Šioje vietoje gali būti palaidota pusšimtis Antrojo pasaulinio karo tarybinės armijos karių. Iš jų du nežinomi. Prie sovietmečiu įrengto monumento su obelisku degė „amžinoji ugnis“.

Katedros pašonėje esančios kapinės bus sutvarkytos iki kitų metų gegužės. Nuo obelisko nuimta ir atnaujinta atminimo lenta bus paguldyta. Lygiai taip pat bus pasielgta su keliais antkapiais.

Šioje teritorijoje bus paklotas pėsčiųjų takas, kuris ves Saulės Laikrodžio aikštės link, įrengti suoleliai. Visi darbai kainuos per 100 tūkst. Eur.

Prisikėlimo aikštės rekonstrukcija turėtų būti baigta kitų metų balandžio viduryje.

„Etaplius“ informacija

comment Skaitytojų komentarai (0)

Taip pat skaitykite