Angle down Atgal

Išankstiniais Statistikos departamento duomenimis, Kaune pernai gyventojų skaičius sumažėjo 1600

Šių metų pradžioje, sausio 1-ąją, Kauno miesto savivaldybės teritorijoje gyveno 286163 nuolatiniai gyventojai, - 1600 (0,6 proc.) mažiau nei 2018-ųjų sausio 1-ąją.

Tokius skaičius naujienų agentūrai ELTA pirmadienį patvirtino Statistikos departamento patarėja Danguolė Svidlerienė iš Demografinės ir migracijos statistikos skyriaus, primindama, kad duomenys tebėra išankstiniai. Jų patikslinimas numatytas gegužės mėnesį, tuomet ir bus skelbiami galutiniai statistiniai duomenys.

„Gyventojų skaičiai nustatomi gyventojų bei būstų surašymo metu, ir kasmet tie skaičiai keičiasi, įvertinant iš Registro gaunamą informaciją apie tai, kiek žmonių mirė, kiek gimė ar atvyko nuolatinai gyventi. Tokia skaičiavimo metodika yra suderinta su Europos Sąjungos teisės aktais, su patvirtintu reglamentu.

Dar norėčiau priminti, kad skaičiuojami tik nuolatiniai tam tikros savivaldybės gyventojai, o tie žmonės, kurie atvažiavo laikinai pabūti, kurie gyvena toje teritorijoje trumpiau nei metus, mūsų fiksuojamoje gyventojų statistikoje neatsispindi“, - Eltai sakė D. Svidlerienė.

Pastarasis visuotinis gyventojų ir būstų surašymas įvyko 2011-aisiais, kitas toks numatytas po 10 metų, - 2021-aisiais.

ELTA

comment Skaitytojų komentarai (0)

Taip pat skaitykite