Angle down Atgal

Išaiškintas narkotikų platinimo ir telefoninių sukčių tinklas Marijampolės pataisos namuose

Kalėjimų departamento Kriminalinės žvalgybos valdybos pareigūnai išaiškino narkotinių ir psichotropinių medžiagų platinimo bei telefoninių sukčių tinklą Marijampolės pataisos namuose. Dėl šių įvykių pradėti ikiteisminiai tyrimai.

Vykdydami plataus masto tyrimą dėl narkotinių medžiagų patekimo į Marijampolės pataisos namus bei dėl nuteistųjų iš tų pačių pataisos namų vykdomų sukčiavimų, atlikę kriminalinės žvalgybos ir ikiteisminio tyrimo veiksmus, pareigūnai atskleidė ir užkardė šias nusikalstamas veikas. 

Tyrimo metu nustatyti nuteistieji, atliekantys laisvės atėmimo bausmę Marijampolės pataisos namuose, kurie užsiima narkotinių ir psichotropinių medžiagų įgijimu ir platinimu tarp nuteistųjų. Nuteistiesiems įsigyti narkotinių ir psichotropinių medžiagų galimai padėjo laisvėje esantys bendrininkai.

Spalio 20 d. Jonavos mieste sulaikytas asmuo, įtariamas prisidėjęs prie neteisėto narkotinių ir psichotropinių medžiagų patekimo į laisvės atėmimo vietų įstaigą. Asmens gyvenamosiose patalpose atliktos kratos, jam skirtos kardomosios priemonės. 

Dėl šių įvykių pradėtas ikiteisminis tyrimas dėl neteisėto disponavimo narkotinėmis ar psichotropinėmis medžiagomis turint tikslą jas platinti arba neteisėtas disponavimas labai dideliu narkotinių ar psichotropinių medžiagų kiekiu. Ikiteisminį tyrimą organizuoja ir jam vadovauja Kauno apygardos prokuratūros Marijampolės apylinkės prokuratūra.

Dėl Marijampolės pataisos namuose bausmę atliekančių nuteistųjų vykdomų sukčiavimų Kalėjimų departamento Kriminalinės žvalgybos valdybos pareigūnai spalio 15 d. užkardė nusikalstamą veiką ir pradėjo ikiteisminį tyrimą dėl sukčiavimo. Nustatyta, kad sukčiaujantys asmenys dėjo skelbimus internetiniame tinklapyje apie parduodamą transporto priemonę, nurodydami kur kas pigesnę kainą, nei transporto priemonės rinkos kaina, o savininkas neva išvykęs ir už parduodamą transporto priemonę prašo pervesti pradinį įnašą. Užkardžius nusikalstamą veiką, dviem nukentėjusiems asmenims grąžinti pinigai.

Taip pat išaiškintas dar vienas Marijampolės pataisos namuose bausmę atliekantis nuteistasis, kuris organizavo ir vykdė telefoninius sukčiavimus, t. y. skambino laisvėje esantiems asmenims, prisistatydavo įvairių institucijų (dažniausiai teisėsaugos) darbuotoju ir apgaulės būdu išviliodavo įvairias pinigų sumas.

Spalio 20 d. Kalėjimų departamento Kriminalinės žvalgybos valdybos pareigūnai, bendradarbiaudami su Kauno apskrities vyriausiojo policijos komisariato policijos pareigūnais, sulaikė asmenį, įtariamą pasisavinusį pinigus iš senyvo amžiaus moters. Po laisvės atėmimo bausmę atliekančio nuteistojo skambučio, į Kauno rajone gyvenančios senyvo amžiaus moters butą užėjęs ir pareigūnu prisistatęs vyras pareiškė nukentėjusiajai, kad ji namuose laiko „padirbtus“ pinigus ir auksinius papuošalus, todėl reikia juos patikrinti.

Dėl šio įvykio pradėtas ikiteisminis tyrimas dėl sukčiavimo. 2 000 eurų ir auksiniai papuošalai, kuriuos senolė atidavė sukčiui, grąžinti savininkei.

ELTA

comment Skaitytojų komentarai (0)

Rekomenduojamas video turinys


Taip pat skaitykite