Angle down Atgal

Išaiškėjo mėlynų stulpų priežastis: tai nesusiję su architektūra

Iš pilkų mėlynais tapę apšvietimo stulpai, miestiečių nuomone, nedera prie aplinkinės urbanistikos ir atrodė tarsi nevykęs pokštas. Kauno savivaldybės atstovai suskubo nuraminti gyventojus, nes artimiausiu metu mėlyni stulpai bus nudažyti įprastais - pilkais dažais.

Pirmadienį kauniečius šokiravo atsinaujinusi Kovo 11–oios gatvė – joje esantys stulpai iš pilkų tapo skaisčiai mėlynos spalvos. Kol vieni grožėjosi ryškia spalva padabinta gatve ir džiaugėsi, kad taip tik smagiau, kiti piktinosi – “Tragedija, primena Novosibirską”, “Visiškai ne į temą, nedera prie aplinkinės architektūros, baisu!” – kritikos komentaruose negailėjo gyventojai.

Siekdami išsiaiškinti, pokyčių priežastis, susisiekėme su Kauno savivaldybės atstovu Martynu Matusevičiumi. Jo teigimu, technologija, naudojama Kovo 11–oios gatvėje esančių apšvietimo stulpų atnaujinimui nėra nauja.

Pirmiausia stulpai padengiami gruntu, kuris yra mėlynos spalvos. Ir tik vėliau bus dengiami pilkais dažais. Tokiais pačiais kaip ir kiti mieste esantys apšvietimo stulpai.

Pasak savivaldybės atstovo, dažymo darbus atlikti suplanuota artimiausiomis dienomis, atsižvelgiant į darbams palankias oro sąlygas.

Ekspertų teigimu metalo gruntas reikalingas tam, kad metalo ir dažų sukibimas būtų itin stiprus. Tai padarius - dažomų paviršių eksploatacija bus daug ilgesnė, nei nenaudojant grunto. Jis parenkamas atsižvelgiant į dengiamą medžiagą ir naudojamus dažus. Paruošiamasis sluoksnis gali būti įvairiausių spalvų, o naudojant spalvotą dirbti yra lengviau – aiškiai matoma kurios vietos jau nugruntuotos, tad nelieka tikimybės palikti plikų zonų, taip užtikrinant geresnę apsaugą nuo korozijos.

comment Skaitytojų komentarai (0)

Taip pat skaitykite