Angle down Atgal

Iš Malavio Jazzu ir D. Montvydas grįžo pasikeitę ir įkvėpti (FOTO)

Sekmadienį iš Malavio grįžo paskutinieji septintąjį kartą rengtos gerumo misijos „Už kiekvieną vaiką“ dalyviai. Iš misijos grįžę dainininkai Donatas Montvydas ir Justė Arlauskaitė-Jazzu sako jaučiasi pasikeitę ir įkvėpti.

Šiemet D. Montvydas ir Jazzu misijoje dalyvavo pirmą kartą, pora dienų anksčiau grįžusiam kunigui Ričardui Doveikai tai buvo antroji kelionė, o drauge vykusi UNICEF Geros valios ambasadorė, aktorė Virginija Kochanskytė kaip UNICEF Geros valios ambasadorė jau yra aplankiusi Kambodžą, Svazilandą, Mozambiką, Haitį ir Tanzaniją.

„Po šios misijos dar aiškiau supratau – reikia rūpintis ne tik artimaisiais, bet aplinka ir žmonėmis, kurių nepažįstame. Jei tau rūpi tavo gyvybė, turi suprasti, kad ir kito gyvybė yra lygiai tiek pat svarbi“, – kalbėjo D. Montvydas.

Atlikėja Jazzu – dar jausmingesnė, apibūdindama Malavyje matytus vaikus: „Pamačius gyvenimą ten, iš arti, ne išgirdus iš vadovėlių, knygų, dokumentikos ar sausų faktų, pasaulis apsiverčia aukštyn kojomis. Atrodo, sugeri į save viso pasaulio skausmą... Bet stipriausia emocija, kuri mane aplankė, yra dėkingumas. Kad galiu prisiliesti prie tų žmonių gyvenimo, kad kartu galime padaryti stebuklą. Kas mums yra kasdienybė, tiems žmonėms yra stebuklas. Aš žinau, kad UNICEF misija yra mano nauja, tęstinė, viso gyvenimo misija. Ir anksčiau rūpinausi silpnesniais, dabar atrodo, kad dariau per mažai, žadu sau, kad stengsiuosi dar labiau“.

Mūsų pareiga – suteikti galimybę

„Bandai stebėti vaikus ir galvoji, kaip svarbu, kad mūsų vaikai jaustųsi laimingi ne dėl daiktų, žaislų gausos, bet dėl galimybės būti kartu, bendrauti. Matyt, retas mūsų šeimų vaikas moka taip nuoširdžiai džiaugtis smulkmena... Stebėdamas vaikus, atkreipiau dėmesį į vieną kokių penkių metų mergaitę Rebeką. Protingas žvilgsnis, kukli ir neišsišokanti, mandagi ir ypatingai gabi. Nereikėjo jai ne vieno dalyko kartoti du kartus. Jei tik kas nors šiam vaikui suteiktų galimybę mokytis, būti sočiai, ji tikrai kažkuo nustebintų pasaulį. Kokia svarbi visų mūsų pareiga – suteikti galimybę“, – mintimis dalijasi kunigas R. Doveika.

„Paklausiau vienos iš sutiktų moterų, ar nenorėtų, kad jos vaikai mokytųsi, įgytų profesijas – gydytojo, mokytojo ar bet kurią kitą, kad sugrįžę padėtų ir tėvams, ir visam kaimui. Ilgai negalvojusi atsakė, kad dabar jai svarbiausia, kad vaikelis gimdant išgyventų ir augtų sveikas. Nereikia nė aiškinti, jog gyvenant tokiame baisiame skurde, mokslas jiems yra nepasiekiamas, todėl tuščiai ir nesvajojama“, – apibendrina UNICEF Geros valios ambasadorė V. Kochanskytė.

Drauge į Malavį vykusi UNICEF Lietuva vykdomoji direktorė Jovita Majauskaitė-Staniulėnė pirmiausia dėkoja šiųmečiams ambasadoriams, per kurių akis ir lūpas šios šalies problemas gali priartinti prie lietuvių.

„Malavis yra viena skurdžiausių pasaulio šalių – čia vaikų mirtingumas yra vienas didžiausių, čia yra pati pavojingiausia vieta moterims gimdyti ir vaikams gimti. Todėl ir norėjome atkreipti Lietuvos dėmesį į šią Pietų Afrikos šalį. Misija siekiame dviejų tikslų. Pirmiausia – surinkti lėšų skurdžiai gyvenantiems vaikams ir jų mamoms, o taip pat – priartinti lietuvius prie pasaulio problemų sprendimo. Kelionės metu pamatėme skirtingas šeimas ir jų likimus. Visos istorijos patvirtina, kad Malavio vaikams reikalinga ne vienkartinė, bet nuolatinė parama, todėl ir kviečiame žmones tapti pastoviais UNICEF rėmėjais. Trys eurai per mėnesį arba dešimt centų per dieną gali išgelbėti žmonių gyvybes“, – prie UNICEF misijos prisijungti kviečia UNICEF Lietuva vadovė.

UNICEF negauna jokio finansavimo iš Jungtinių Tautų ir visiškai priklauso nuo savanoriškų aukų.

comment Skaitytojų komentarai (0)

Rekomenduojamas video turinys


Taip pat skaitykite