Angle down Atgal

Iš sostinės gatvių išvalyta beveik 6 tūkstančiai tonų smėlio

Iš Vilniaus gatvių pradėtas vežti per sezoną susikaupęs smėlis ir kiti nešvarumai: per dvi savaites nuvalyta apie 400 km gatvių ir surinkta daugiau nei 5,7 tūkst. tonų susikaupusio smėlio.

Kaip praneša Vilniaus miesto savivaldybė, sostinės gatves valo daugiau kaip 300 mašinų, iš kurių 10 yra visiškai nauja daugiafunkcė vakuuminė gatvių valymo technika.

Prognozuojama, kad iki balandžio bus išvalyta dar daugiau kaip 500 gatvių. Po žiemos paprastai nuo gatvių surenkama apie 9 tūkst. tonų susikaupusio smėlio.

Darbai vyksta visose seniūnijose. Jau nuvalytos Goštauto, Pilies, Vokiečių, Žiuprionių, Dysnos, Polocko, Aukštaičių, Šv.Kazimiero, Augustijonų, Šiaulių, Lydos, Arsenalo, Vrublevskio, Šventaragio, Barboros Radvilaitės, Maironio, Pilies, Jasinskio, Liejyklos, Jogailos, Islandijos, J. Tumo Vaižganto, A. Smetonos, Šermukšnių, Kaštonų, Vienuolio, Tilto, Gynėjų, Tumėno, Jakšto, Vilniaus, Kosciuškos, Žiuprionių, Džiaugsmo, Garsioji, Tolimoji, Rudens, Peteliškių gatvės, Lukiškių skg. ir Gedimino ir Konstitucijos prospektai.

Taip pat pradėti valymo darbai ir Naujamiestyje, Šnipiškėse, Karoliniškėse, Lazdynuose, Pilaitėje, Šeškinėje, Fabijoniškėse, Pašilaičiuose, Justiniškėse, Viršuliškėse, Žirmūnuose, Santariškėse, Antakalnyje.

Pasak pranešimo, miestą tvarkančios įmonės pirmiausiai išvalo magistralines gatves. Darbai atliekami nakties metu ir ne piko valandomis dieną, kad mieste nesusidarytų automobilių spūstys ir vairuotojai nepatirtų nepatogumų.

ELTA primena, kad Vilniaus savivaldybė už daugiau kaip 2,2 mln. eurų įsigijo 10 naujų daugiafunkcių gatvių valymo mašinų, turinčių naujausios technologijos „Euro 6“ emisijos standarto variklius, atitinkančius griežtus aplinkosaugos reikalavimus.

„Sostinės gatvės bus valomos efektyvia neteršiančia aplinkos įranga: 3 mašinos valys lietaus nuotekų kanalizavimo šulinius ir šulinėlius, o 7 - dar turės papildomą įrangą ir sniegui valyti, barstyti druskų mišinius, todėl bus eksploatuojamos bet kokiu metų laiku“, - Vilniaus savivaldybės pranešime cituojamas sostinės vicemeras Linas Kvedaravičius.

Naujos gatvių valymo mašinos, prieš pradėdamos valyti nešvarumus, susikaupusias sąšlavas ar druskas, sudrėkina valomą paviršių ir tokiu būdu užkerta kelią į orą kylančioms dulkėms.

ELTA

comment Skaitytojų komentarai (0)

Taip pat skaitykite